14 повалених дерев, затоплені підвали у 4-х багатоквартирних будинках, дві затоплені квартири та дахи у 6-х багатоповерхівках, що не витримали скаженого напору води, розвалений димохід, зірваний дах. Це – щодо житлового фонду. А ще – шмат дерева та уламки шиферу на двох автівках, три пошкоджені рекламні конструкції (одна з них – критично і буде демонтована) та чимало іншої шкоди наробили аномальна злива зі шквальним вітром у Бердичеві. Наслідки негоди розбирали на терміново скликаному засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Сергія Орлюка.
Міському голові відзвітували заступники, керівники галузей та комунальних підприємств, представники РЕМ, управління ДСНС, поліції. Так, за інформацією заступниці міського голови Олени Петрівської, через прорив труби у воді опинилося приміщення ДЮСШ м. Бердичева, що розташоване у міському Палаці культури. Через вентиляційні шахти вода потрапила на сцену та до оркестрової ями Театру на Європейській. В обох випадках надзвичайну ситуацію ліквідували. Так само ліквідували підтоплення у 4-й філії Публічної бібліотеки, що розташована у районі М’ясокомбінату на першому поверсі, а фактично – у напівпідвальному приміщенні. Управління праці та соціального захисту населення жодної шкоди не зазнало, чого не скажеш про центральний корпус коледжу промисловості, економіки та права, на якому зірвало цеглу й плитку. На звернення закладу місто має надати спеціальну вишку для проведення ремонтних робіт.
Частину руберойду разом зі стяжкою знесло з даху над реабілітаційним відділенням, інформував присутніх директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Костянтин Гінгуляк. На щастя, обійшлося без постраждалих. Через отвори вода потрапила до ліфтової шахти, через що ліфт довелося терміново відключити. Загалом від води зазнав шкоди 6-й поверх лікарні, зазначив Костянтин Гінгуляк, частково – 5-й поверх. Вітер, що пронісся комунікаціями, зірвав підвісну стелю у відділенні екстреної медичної допомоги. Зафіксовано два повалених дерева, одне з яких пошкодило дах господарської будівлі. Також пооблітала стара плитка на корпусі. Станом на 17:00 звернень від постраждалих від негоди людей не надходило, доповів лікар.
За інформацією начальниці управління освіти і науки Валентини Адаменко, від зливи й урагану потерпіли здебільшого освітні заклади, що розташовані у низині. Точніше, не самі заклади, а укриття. Це стосується НВК № 10, куди сходяться комунікації від прилеглих багатоповерхівок, ЗДО № 28, ЗДО № 7, 15-го ліцею. У 28-му садочку молоде і ще сильне, здавалося б, дерево не витримало натиску вітру і, впавши, порвало телефонні дроти. Завдяки злагодженій роботі працівників закладів та комунальників зі МКАРС, Бердичівкомунсервісу та Водоканалу, зазначила Валентина Адаменко, з наслідками негоди впоралися за дві години.
Чітко відпрацювали рятувальники: саме у цей час вони гасили пожежі на двох обֹ’єктах, інформували керівники управління, разом із цим встигли допомогти у випадку з деревом, що впало на дроти, а також у відкачуванні води з підвалу на Житомирській, 13. Мають ще дві заяви про підтоплення – будуть оперативно розбиратися.
Щодо «Бердичівтеплоенерго», РЕМ та поліції, то, зі слів їхніх керівників та представників, працюють вони у штатному режимі. Наразі члени комісії визначають заходи з ліквідації наслідків урагану.