Бердичів

міська рада

Міський голова Василь Мазур: «Повинен бути розроблений план дій та заходів на випадок появи у Бердичеві коронавірусу»

У Бердичеві повинні бути готові до приходу до міста китайського коронавірусу – як мешканці, так і фахівці відповідних служб. На цьому наголосив міський голова Василь Мазур під час спеціально влаштованої зустрічі з керівниками Центральної міської лікарні, Центру первинної медико-санітарної допомоги, а також районного управління Держпродспоживслужби та міськрайвідділу обласного лабораторного центру.

Спеціалісти, насамперед, повинні розробити відповідний план дій та заходів, зазначив міський голова, і тут важливою є кожна складова – будь-то організаційна, роз’яснювальна чи суто технічна. Взяти хоча б з ті самі захисні пов’язки та халати: звичайні, кажуть, у випадку з коронавірусом не підходять – треба мати спеціальні. Та чи забезпечені ними містяни і працівники медзакладів? Куди помістити хворого, в якого діагностовано коронавірус? А якщо він не один? А це значить, що повинні попередньо бути готові палати чи бокси.

Фахівцям-інфекціоністам Василь Мазур настійливо рекомендував провести потужну просвітницьку кампанію у ЗМІ: у разі захворювання містяни повинні знати, що робити і куди звертатися у першу чергу, знати симптоматику тощо. Як повинні вони володіти й інформацією на рахунок найбільш ефективних у цьому випадку медикаментів (так, кажуть, що проти коронавірусу безсиле мало не все, але тим не менш…).

Підготовка до можливої зустрічі з небезпечним китайським «гостем» – це той випадок, коли не для банальної показухи, а щоби практично у разі потреби врятувати людські життя, підкреслив Василь Мазур, і як самі медики та фахівці відповідних служб, так і пересічні бердичівляни повинні володіти чітким алгоритмом дій на випадок зараження. Дрібниць у цій справі не існує, продовжив, тож окрему увагу потрібно буде звернути на заклади торгівлі й громадського харчування та на місця стихійної торгівлі. Приводів для паніки наразі немає, констатував міський голова, тож самий час не в авральному режимі, а чітко й злагоджено підготуватися до можливої появи у місті вірусу. Особливу увагу Василь Мазур просив приділити зверненням містян: прохання про допомогу, наголосив, не повинні залишатися без розгляду і реакції.