Бердичів

міська рада

Родини загиблих в АТО бердичівлян планують об’єднатися у громадську організацію

У Центральній міській бібліотеці родини загиблих у зоні АТО  захисників України з Бердичева та Бердичівщини зустрілися з чернігівцями Миколою та Раїсою Шанськими – батьками нацгвардійця Андрія Шанського, котрий у 2014-му році поклав життя за незалежність і територіальну цілісність України. Пан Микола – голова правління громадської спілки «Єдина родина України» та очільник ГО «Єдина родина Чернігівщини», окрім того він входить до керівництва ради родин загиблих на російсько-українській війні при Мінветеранів.

Основний меседж, з яким гості приїхали до Бердичева – родини загиблих на сході героїв мають бути почуті владою усіх рівнів, про їхні проблеми повинні знати, подвиг їхніх синів – вшановувати та пам’ятати. А донести все це до керівників держави, областей, міст, районів, ОТГ куди простіше не самотужки, а об’єднавшись в одну організацію, подібну тій, що створена Миколою Шанським у Чернігові. Їхнє головне завдання – співпраця з владою, наголосив у своєму виступі керівник «Єдиної родини України». Таким чином, аби не були забуті, ані ті, хто не повернувся з АТО, ані їхні діти, дружини, батьки. Пільги, доплати, лікування й реабілітація членів сімей загиблих, патріотичне виховання дітей та юнацтва, участь у тематичних заходах і, взагалі, у житті міст та сіл – це, з-поміж іншого, те, чим займаються в очолюваній ним організації, зазначив Микола Шанський. Загалом, можна сказати, що вони доносять до влади усе, на що та, на їхнє переконання, має реагувати відповідним чином. Вони не діляться за мовою, віросповіданням чи партійністю, підкреслив, а мають один єдиний статус – родин загиблих захисників України.

Свідченням того, що у Бердичеві увага до сімей загиблих на сході земляків – у пріоритеті, стала присутність на зустрічі першого заступника міського голови Романа Левицького та заступниці міського голови Валентини Адаменко. Міська влада незмінно тримає у полі зору проблеми сімей загиблих, запевнили, з родинами зустрічаються, запрошують на заходи, ну а щодо допомоги (фінансової чи будь-якої іншої), то тут не існує жодних протиріч за партійними ознаками та політичними поглядами – місто допомагає як одне ціле. «Бердичів пам’ять збереже» – збірку нарисів, укладену місцевими освітянами до дня 14 жовтня, Валентина Адаменко презентувала подружжю Шанських.

Окрім заступників Василя Мазура, участь у заході взяли депутати міської й обласної ради, помічники народного депутата України Богдана Кицака, радник голови Житомирської ОДА Сергій Артьомов, голова ГО «Спілка учасників бойових дій АТО м. Бердичева та Бердичівського району» Павло Гайдаманчук. Зі слів останнього, він завжди відкритий для сімей загиблих побратимів, і чимало вже зроблено для належного соціального захисту таких родин. Втім, зауважив, далеко не всі питання можна вирішити за день-два і діяти точково у цьому випадку – не метод. Потрібні системні дії, і одна з таких – робота над прийняттям закону, що стосується ветеранів війни та гарантій їхнього соціального захисту. А робота йде, запевнив, навіть тоді, коли її, можливо, і не помічають. І результат, завірив Павло Гайдаманчук, неодмінно буде.

Готовий влаштувати зустріч родин загиблих бердичівлян із головою ОДА Сергій Артьомов: батькам і дружинам залишається лише скласти перелік питань і виказати готовність до спілкування. Радник теж розраховує на новий закон і на розуміння від сімей. Він, як і Павло Гайдаманчук, також за створення організації: якщо взявся, каже, мусиш тягнути, а не чекати зисків. Адже у нас бува як, нагадав, отримав своє і відійшов убік, а сила – вона тоді, коли разом. Загалом, йому було приємно побачити, що на запрошення матері загиблого у ДАП кіборга Сергія Сідлецького пані Оксани відвідати зустріч так активно відреагували представники усіх гілок влади, зазначив на завершення Микола Шанський. І запитав, тож як, мовляв, на рахунок створення у Бердичеві громадської організації у складі членів сімей загиблих захисників? Присутні відповіли дружнім «Так!» Попередньо визначилися і з майбутнім керівником: очолить організацію, скоріш за все, Оксана Сідлецька. А одним із перших піднятих ГО питань, судячи з її виступу, стане присвоєння усім загиблим в АТО містянам звання «Почесного громадянина м. Бердичева»