Бердичів

міська рада

У місті суворо контролюватимуть дотримання Правил благоустрою

У Бердичеві в активну фазу вступає контроль за дотриманням нових Правил благоустрою міста. Про це на засіданні виконавчого комітету повідомив перший заступник міського голови Роман Левицький. Правила, нагадав, вступили у дію 24 грудня 2019 року: «святковий» січень позаду, і вже з першого лютневого понеділка територія Бердичева потрапляє під приціл інспекторів із благоустрою.

З 1-го березня, продовжив Роман Левицький, у місті стартуватиме двомісячник благоустрою. Стартуватиме востаннє. Меседж простий і недвозначний: подібні заходи, значною мірою, несуть у собі пережиток минулого – чистота і порядок у Бердичеві повинні підтримуватися незмінно протягом всього року.

За кожним підприємством, установою та організацією, за кожним ОСББ буде закріплено окрему територію, інформував перший заступник, що її ті зобов’язані будуть утримувати у належному санітарному стані. Керівникам донесуть їхні обов’язки та попередять про відповідальність у разі невиконання. Те саме стосується і приватного сектору. Той, хто проігнорує попередження, відчує на собі, що означають методи адміністративного впливу. Керівництво міста звертається до усіх очільників підприємств, установ та організацій, голів ОСББ, мешканців приватного сектору та, власне, до усіх містян, аби ті завчасно ознайомилися з новими Правилами благоустрою (Правила оприлюднені на Офіційному сайті міста) та дотримувалися тих.

Окремо перший заступник міського голови зупинився на тимчасових спорудах, встановлених незаконно чи на які відсутні відповідні документи. Такі кіоски, павільйони, контейнери тощо, попередив, будуть демонтовані. Тож власникам є сенс прибрати їх завчасно самим. У Бердичеві вже почали зносити старі й непотрібні дворові вбиральні, що лишень притягують до себе сміття, та демонтувати незаконні «тимчасові» кіоски, і ця робота, запевнив, продовжуватиметься.  

Чистоту та екологічну ситуацію у Бердичеві контролюватимуть у комплексі, додав від себе міський голова. І нагадав про існування ще одного документа, що зобов’язує цілий ряд підприємств облаштувати у себе малі очисні споруди. Скидання стічних вод, підкреслив Василь Мазур, повинно здійснюватися виключно за нормативами. Щодо ситуації зі сміттям, то вона, схоже, помітно покращилася. Планується, що до кінця року Бердичів повністю перейде на пластикові євроконтейнери з відповідним облаштуванням майданчиків, повідомив міський голова, передбачається, що старі баки та майданчики демонтують.

Для того, аби у Бердичеві запанувала чистота, вистачить роз’яснень, і до адмінвпливу не дійде, висловив сподівання Василь Мазур.