Бердичів

міська рада

Інтерактивний туристичний гід покличе на знайомство з Бердичевом (фото)

Прагнете познайомитися з Бердичевом? Бажаєте ще більше дізнатися про рідне місто чи, можливо, вперше відчути його неповторний колорит? Зовсім скоро побачення з ним зможе влаштувати інтерактивний туристичний гід. Що детально являє він собою, як працює та що потрібно для того, аби з’явився у Бердичеві, з’ясовували заступниця міського голови Валентина Адаменко, секретар міської ради Юлія Лефтер та начальниця відділу культури Валентина Кузьменко, котрі, за розпорядженням міського голови, з цією метою вирушили до Сум.

Із результатами поїздки Валентина Адаменко ознайомила усіх присутніх на засіданні виконавчого комітету. Свій візит до Сум вони поділили на дві частини, розповіла. Першу присвятили, власне, знайомству з гідами. Розташовані ті у Сумах на 15-ти локаціях – біля храмів, пам’яток історії та архітектури, сучасних споруд – зрештою, біля об’єктів, що являють собою ту чи іншу цінність для міста. Маємо об’єкт, поруч з яким встановлено щось на кшталт таблички розміром 30 см × 40 см. На табличці – назва об’єкта, його фото, вітання від інтерактивного туристичного гіда та інструкція з користування. Скануємо QR-код, і за лічені секунди віртуальний гід вже розповідає про об’єкт.

Другу частину візиту гості з Бердичева присвятили знайомству з Сумським державним університетом та спілкуванню з його співробітниками (це саме вони на замовлення міської ради створили гіда). Відвідали Інститут інноваційних віртуальних технологій, де, у свою чергу, побували у так званому віртуальному музеї (надягаєш окуляри, береш пульт – і ось ти, припустимо, в одній з картинних галерей).

Вони чітко визначили для себе спектр завдань з появи у Бердичеві подібного інтерактивного туристичного гіда, зазначила Юлія Лефтер. Ця новинка, переконана, підсилить привабливість зовнішнього й внутрішнього туризму у місті. Реалізують завдання оперативно, переконана, інформація має бути подана й озвучена оригінально та цікаво – так, аби мотивувати до знайомства з Бердичевом та до вивчення його історії.

У тому, що така новація потрібна, нікого, думається, переконувати не потрібно, вважає міський голова Василь Мазур. Технічно це можливо і не складе особливих труднощів, скористатися гідом вільно зможуть люди різного віку – від юного й молодого до вже шанованого. Бердичів має своїх фахівців з історії, зазначив, що дасть змогу підійти до викладення інформації виважено та історично правдиво.

Останні новини