Бердичів

міська рада

Інформація про роботу спостережної комісії

Інформація про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради за 2019 рік

Керуючись Положенням про спостережні комісії, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 №429, рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 29.12.2010 №840 «Про затвердження положення про спостережну комісію при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради»,  спостережною комісією при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради впродовж  2019 року здійснено наступну роботу.

Представниками спостережної комісії було взято участь у 42 засіданнях комісій установ виконання покарань м. Бердичева. Розглянуто 169 справ щодо застосування до засуджених пільги у вигляді умовно-дострокового звільнення та 90 справ щодо застосування до засуджених пільги у вигляді заміни невідбутої частини покарання більш м’яким.

Проведено 10 засідань спостережної комісії, які було узагальнено відповідними протоколами, зокрема:

– Розглянуто та погоджено 32 подання адміністрації Державної установи «Бердичівський виправний центр (108)», з них 17 – про застосування до засуджених пільги у вигляді умовно-дострокового звільнення, відповідно до ст.81 КК України, 14 – про застосування до засуджених пільги у вигляді заміни невідбутої частини покарання більш м’яким, відповідно до ст.82 КК України, 1 – переведення засудженого до іншого виправного центру (за заявою засудженого).

– Розглянуто та погоджено 5 постанов керівника Державної установи «Бердичівська виправна колонія (№70)» стосовно переведення засудженого з дільниці ресоціалізації до дільниці посиленого контролю.

               – Організовано надання допомоги у соціальній адаптації  та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з 14 особами, які звільнялись з місць позбавлення волі у зв’язку із закінченням терміну покарання, застосуванням умовно-дострокового звільнення (за повідомленнями установ виконання покарань, повідомленнями-запитами уповноваженого органу з питань пробації).

             – Розглянуто  4 звернення засуджених, які відбували покарання в державній установі «Бердичівська виправна колонія (№70). На вказані звернення надано відповіді згідно з чинним законодавством України.

               – 11.09.2019 проведено спільну нараду  з представниками Бердичівського міськрайонного  відділу філії державної установи «Центр пробації» у Житомирській області стосовно напрацювання спільних механізмів взаємодії та співпраці  з питань підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання.

  – 10.01.2019, 22.01.2019, 23.12.2019  представниками спостережної комісії було взято участь у проведенні Бердичівською місцевою прокуратурою комплексних перевірок  стану додержання кримінально-виконавчого законодавства України в державних установах «Бердичівська виправна колонія (№70)», «Бердичівський виправний центр (№108)», дотримання законних прав та інтересів засуджених осіб, їх анонімному анкетуванні.