До відома фізичних осіб-підприємців!

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Законом України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”передбачається збільшення показників мінімальної заробітної плати з 1 січня 2020 року. У свою чергу, це спричиняє зміну мінімальної та максимальної сум єдиного соціального внеску, які необхідно платити фізичним особам-підприємцям “за себе”. Тобто, мінімальна сума ЄСВ, яку підприємці, що перебувають на загальній та спрощеній системі оподаткування, мають сплачувати у розрахунку на місяць з січня 2020 року, становитиме  1039,06 грн. (4723х22%).

Максимальний розмір ЄСВ у 2020 році становитиме 15585,90 грн. (4723х15х22%). Таку суму ЄСВ має сплатити підприємець у разі, якщо сума отриманого ним доходу  (чистого доходу) у розрахунку на місяць складе 70845 грн. і більше.  Зміна розміру мінімальної заробітної плати у 2020 році Законом України “Про Про Державний бюджет України на 2020 рік”не передбачена. Отже, мінімальна та максимальна суми, в межах яких підприємці платитимуть “за себе” ЄСВ протягом 2020 року, не будуть змінюватись.

Вперше у такому розмірі фізособи-підприємці сплачують ЄСВ “за себе” за підсумками I кварталу 2020 року до 20 квітня 2020 року. Водночас, ЄСВ необхідно сплачувати незалежно від того, здійснюється підприємницька діяльність чи ні. Виняток складають пенсіонери за віком та особи з інвалідністю.

Граничний термін сплати  єдиного внеску за IV квартал 2019 року  – 19 січня 2020 року, а термін подачі звітності за 2019 рік — до 09 лютого 2020 року.

Нагадуємо, що несплата або несвоєчасна сплата єдиного соціального внеску призведе до незарахування Вам страхового стажу,  необхідного для призначення пенсії та інших соціальних виплат!