Бердичів

міська рада

Бердичів закликає: час відчути «Велич наших перемог»! (святковий фоторепортаж)

Понад 500 особистих перемог на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях, близько 60 командних здобутків, а все разом – більше тисячі ще зовсім юних, молодих, зрілого віку й зовсім шанованих бердичівлян!.. Усіх їх звеличували на XIV-й урочистій церемонії відзначення перемог, досягнень та здобутків за підсумками 2019-го року, що відбулася у міському Палаці культури. Тож і назву цьогоріч церемонія отримала відповідну – «Велич наших перемог»

Про Бердичів знають у світі, констатували ведучі дійства, цікавляться його історією та сьогоденням, будують спільні плани на майбутнє, і підтвердженням цьому є цілий ряд подій, що відбулися протягом 2019-го:

 • Підписано Угоду про співпрацю між м. Бердичевом в Україні та ізраїльськими містами Бней-Брак та Лод;
 • Укладено Угоду про наміри створення багатостороннього партнерства між містом Тур у Франції та містами Київ і Бердичів;
 • Вперше Бердичів відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен;
 • Відкрито експозицію на вшанування пам’яті жертв Голокосту за сприяння Фонду «Меморіал убитим євреям Європи» та МЗС Німеччини.

Наприкінці року у Бердичеві затвердили brand-book, що, з-поміж іншого, містить логотип та слоган міста, тож урочисте дійство було забарвлене у брендові бердичівські кольори та оголошувало: «Час відчути»! Відчути місто таким, яким знають, шанують, цінують та люблять його бердичівляни – з його багатовіковою мудрістю, щирою гостинністю, неповторним колоритом та унікальністю кожного мешканця. Відчути, зрештою, «Велич наших перемог»

Перший напрямок, за яким відзначали кращих із кращих і який прикрашає собою традиційний фотоальманах, ось уже шостий рік беззмінно був присвячений людям, чиє життя волею долі стало місцем для подвигу – бойового, військового, державного, материнського. Бердичів вшановував героїв-земляків – вічною ж бо є «Слава Героям!»

Саме подяці батькам та матерям загиблих бердичівських Героїв присвятив свій вітальний виступ присутній на церемонії голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. Вони є прикладом справжньої мужності, зазначив, а звитяга їхніх синів, котрі віддали свої життя за Україну та її людей, відданість Батьківщині українських воїнів та волонтерів дозволяє відзначати свято у мирному Бердичеві.

Ось уже 14 років бердичівляни власними перемогами, здобутками та досягненням, власним героїзмом творять красиве дійство… Коли хтось один у сім’ї здобуває перемогу, святкує вся сім’я, і тому цьогорічну церемонію у Бердичеві можна вважати родинним святом. У цьому переконаний міський голова Василь Мазур. 14 років містяни – кожен своєю перемогою – вписують унікальні сторінки до історії славного Бердичева. Роблять вони це з великою любов’ю до своєї сім’ї, до першого наставника, до рідного міста та рідної країни. Низький уклін та щиросердечна шана батькам загиблих земляків, захисникам української держави, волонтерам – завдяки їхнім чеснотам, зазначив міський голова, Бердичів живе, творить, розвивається. На глибоке переконання Василя Мазура, любов до свого міста та України, прагнення робити добро для ближнього і бути єдиними є запорукою перемоги української держави та кращого життя. Насамкінець міський голова подякував за відкритість та щирість душі людині, яку Бердичів знає недовго, але яку готовий прийняти до своєї родини – голові облдержадміністрації Віталію Бунечку.   

Окрім номінації «Слава Героям!», відчути велич перемог організатори церемонії пропонували й у наступних напрямках:

 • «Милосердя – категорія вічна»;
 • «Його величність Виробник»;
 • «Працею звеличені»;
 • «Найкращі в освіті!»;
 • «Найкращі в культурі!»
 • «Бердичів – муза для митця»;
 • «Пізнавай! Твори! Перемагай!»;
 • «Найкращі у спорті!»;
 • «Розквітни, відродись, зрости!»
 • «Вперше у Бердичеві!»

Щодо останнього напрямку… Особливою «цікавинкою» відзначився цьогорічний фотоальманах. Наприкінці альманаху, на сторінці, присвяченій знаковим подіям, що вперше відбулися у Бердичеві зверху ліворуч є невеличка ремарка: «Сторінка містить елементи доповненої реальності» Варто лише зісканувати розташований нижче QR-код, скачати  «Альманах» і навести камеру на деякі з фото, як… Але не розкриватимемо секрету – беріть до рук смартфон і ласкаво просимо до реальності!

Чотири години над головною сценою дійства витав переможний дух… Перегорнувши останню, 55-ту, сторінку сценарію, учасники урочистостей відпустили в історію ще один рік життя. Рік перемог, досягнень та здобутків. Рік, що дав 365 можливостей зустріти вранішнє Сонце, посміхнутися людям, зробити добро і почути «Спасибі!» За цей час, сподіваються організатори церемонії, комусь у Бердичеві вдалося відчути дух Ґешефту, комусь – тепло рідного дому, а комусь просто відчути себе щасливими!

…І вкотре переконатися, констатував Василь Мазур, що Бердичеву є ким гордитися і що у Бердичева є майбутнє. Є ті люди, котрі люблять своє місто не на словах, а на ділі. Вони натхненно працюють, люблять дітей, розкривають їхні таланти, приносячи, зрештою, радість у сім’ї бердичівлян. Вони вчать перемагати і перемагають самі. Тож Бердичів та Україна неодмінно переможуть, не сумнівається Василь Мазур, і все буде гаразд у великій бердичівській родині!

Плекати в собі просте й водночас складне, таке доступне і таке бажане, іноді неосяжне, але таке людське вміння – вміння відчувати – закликали зі сцени містян та усіх, хто живе з Бердичевом у серці. Відчувати радість ближніх і радіти разом з ними. Відчувати людський біль і ставати милосердними. Відчувати потребу бути поряд і, власне, бути поряд. Відчувати ходу Перемоги і всією душею відчути смак Миру! Зрештою, час відчути!

Ознайомитися з усіма фотоальманахами перемог, досягнень та здобутків бердичівлян можна, пройшовши за адресою:www.almanac.berdychiv.com.ua, або ж, скориставшись однойменним сервісом на Офіційному сайті Бердичівської міської ради.