Бердичів

міська рада

Міський голова на засіданні медичної ради: «Не буде співпраці між первинною та вторинною ланками – програють обидві» (фото)

Про роботу в умовах реформи інформували місцеві медики на традиційному щорічному засіданні медичної ради. На початку з доповідями виступили керівники комунальних некомерційних підприємств «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та «Бердичівська міська лікарня» Наталія Хорошун і Лариса Бабікова. Під час виступів, з-поміж іншого, підвели підсумки роботи очолюваних ними підприємств за 2019-й рік, окреслили головні завдання на 2020-й, означили існуючі проблеми, можливі ризики при впровадженні реформ та очікувані результати, відзначили кращих представників обох ланок місцевої медицини.

Поспілкувалися з медпрацівниками, задавши при цьому ряд питань,  присутні на засіданні міський голова Василь Мазур та його перший заступник Роман Левицький. Насамперед, враховуючи ситуацію з захворюваністю на грип, ГРВІ і можливу появу у місті китайського коронавірусу, попросили озвучити алгоритм дій людини, котра відчула відповідні ознаки. Перше, зі слів медиків, що потрібно зробити – зв’язатися зі своїм сімейним лікарем чи з амбулаторією, що розташована у районі проживання. Щодо «швидкої», то, за інформацією учасників ради, на високу температуру та навряд чи виїде – температура не вважається провідним симптомом. На відміну від легеневої недостатності. Тож, якщо людина повідомить, що задихається – їй мають надати невідкладну допомогу.

Взагалі, до першого етапу реформи, що стосувався первинної ланки медицини, у Бердичеві були готові, констатував Василь Мазур: мережа амбулаторій сімейної медицини з’явилася у місті ще більш ніж 10 років тому. На думку міського голови, майбутнє вторинної ланки у значній мірі залежить від того, як із нею співпрацюватиме «первинка», і його цікавить, чи існує така співпраця, розуміння та координація дій у Бердичеві. Не буде співпраці – програють обидві ланки, переконаний Василь Мазур. Трапляється різне, не приховували медики – і з боку «первинки», і збоку «вторинки», втім обидві керівниці намагаються тримати між собою зв’язок, час від часу влаштовуючи круглі столи, під час яких пробують розв’язати проблеми, що дали про себе знати.

Наступне, на що звернув увагу Василь Мазур – якість обслуговування мешканців сіл новоутворених ОТГ. Якщо місто бере на себе допомогу цим людям, наголосив, то потрібно зробити все можливе, аби ті відчули до себе людське ставлення і щиру турботу. Частина селян довіряє Бердичівській міській лікарні, зазначив голова, і ця довіра повинна лише посилюватися.

Взаємовідносини між лікарнею та службою екстреної допомоги… Місто зобов’язане надійно стояти на захисті своїх мешканців, переконаний міський голова, і дуже можливо, припустив, що на порядку денному постане питання про створення своєї, місцевої, служби «швидкої» при міській лікарні. Нехай, можливо, не такої великої за масштабом, але більш оперативної і такої, що гарантувала би вчасну допомогу бердичівлянам.

Зауважень стосовно стану сімейних амбулаторій Василь Мазур не почув. Натомість є зауваження щодо реанімаційного відділення, і він у курсі проблеми цього підрозділу: місто працюватиме і по реанімації, запевнив, і по кільком іншим відділенням. А ще у планах – попрацювати по території лікарні: закрити її парканом, облаштувати за межами території стоянковий комплекс, завершити за можливості процес утеплення приміщень, облаштувати системи освітлення та відеоспостереження. Зрештою, перетворити «прохідний двір» на велику «операційну», в якій пануватимуть чистота та чіткий порядок. Місто постарається зробити для цього все, пообіцяв Василь Мазур, втім, звісно, це «все» залежить і від фінансових можливостей, і від того, як протікатиме реформа, і, власне, від самих медиків. Бердичівська центральна міська лікарня гідно пройде усі етапи реформи, висловив переконання міський голова, але для цього треба попрацювати у розрізі кожного відділення, у розрізі кадрів тощо. І, звісно, поліпшувати якість послуг. Так, місто готове допомогти усім, що від нього залежить, зазначив Василь Мазур, але те, що залежить безпосередньо від медпрацівників, замість них ніхто не зробить.