Бердичів

міська рада

Нові розміри штрафів за порушення вимог трудового законодавства

02 лютого 2020 року набрав чинності Закон України від 12.12.2019 року № 378-ІХ «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України», яким внесено зміни до ст. 265 КЗпПУ, шляхом зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства.

         Зокрема, за фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин – 10 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. До юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками  єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

         Якщо упродовж двох наступних років інспектор праці знову виявить неоформлених працівників, штрафу не уникнути. Він сягатиме 30 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника.

         Слід зауважити, що адміністративна відповідальність залишилася без змін. Відповідно до ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) штраф на посадових осіб та приватних підприємців становить від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 грн. до 17000 грн.). У разі повторного вчинення порушення протягом року – штраф від 17000 грн. до 34000 грн.                                                                                    

Шановні роботодавці! Подбайте про офіційне працевлаштування працівників, щоб візит інспектора праці не став для Вас неприємною несподіванкою!

Управління праці, сім’ї та соціального

захисту населення