Бердичів

міська рада

У Бердичеві спробують не пустити до міста пташиний грип. І радять приготуватися до заходів проти африканської чуми свиней.

Епізоотична ситуація в Європі та в Україні несе загрозу можливого розповсюдження у Бердичеві та районі високопатогенного грипу птиці. Про це на спеціально скликаному засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії інформував начальник Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. Так, за оперативною інформацією ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, повідомив, у ПП «Хутір» с. Бугаків Немирівського району, де утримувалося понад 100 тис. голів птиці, сталася масова загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу 19.01.2020 року встановлено діагноз «високопатогенний грип птиці». Спеціалістами очолюваного ним управління, продовжив Валерій Биков спільно з фахівцями Бердичівської районної державної лікарні ветмедицини постійно проводяться ветеринарно-санітарні заходи з недопущення проникнення пташиного грипу на територію Бердичівщини.

Враховуючи вищезазначене, комісія вирішила:

  1. Бердичівському РУ ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області: – у разі виявлення або надходження повідомлень про захворювання та/або загибель птиці здійснювати заходи, згідно з Планом дій при підозрі на високопатогенний грип птиці; посилити контроль за переміщенням птиці та продукції з неї шляхом перевірки супровідних документів при їх надходженні у господарства, на забійні та/або переробні підприємства, ринки тощо. Термін: з 20.02.2020 року.
  2. Бердичівській районній державній лікарні ветеринарної медицини: здійснювати контроль за клінічним станом птиці приватного сектору. Термін: з 20.02.2020 року.
  3. Бердичівському відділу поліції ГУНП України у Житомирській області: вживати у межах наданих повноважень вичерпні заходи щодо недопущення реалізації живої птиці, м’яса птиці, яєць у місцях стихійної торгівлі. Термін: постійно.
  4. Бердичівській міжрайонній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів: посилити контроль за реалізацією живої птиці та продуктів птахівництва на ринках міста. Термін: з 20.02.2020 року.
  5. Директорам ринків: – не допускати до реалізації живої птиці та продукції птахівництва без відповідних супровідних документів. Термін: з 20.02.2020 року; – реалізацію живої птиці проводити на спеціально відведених місцях. Термін: з 20.02.2020 року.
  6. Власникам особистих господарств: – здійснювати господарські та ветеринарні заходи, що забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці. Термін: постійно. – На вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду. Термін: постійно. – Повідомляти спеціалістів державної ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про невластиву тим поведінку. Термін: у разі виявлення. – Ізолювати підозрілу на захворювання птицю. Термін: до прибуття фахівців державної ветеринарної медицини.
  7. Бердичівському РУ ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області та Бердичівській районній державній лікарні ветеринарної медицини: забезпечити проведення роз’яснювальної роботи щодо профілактики високопатогенного грипу птиці. Термін: протягом 2020 року.

А тим часом комісія, цілком імовірно, зовсім скоро може зібратися ще раз, анонсував Валерій Биков. На тій самій Немирівщині, лише в іншому селі – Коровайному – в одному з господарств 15.02.2020 року зафіксували випадок захворювання на африканську чуму свиней.