Бердичів

міська рада

У відповідь на черговий лист від народного депутата України Богдана Кицака

На адресу міського голови м. Бердичева Василя Мазура надійшов черговий лист від народного депутата України Богдана Кицака, в якому останній, з-поміж іншого, звертає увагу на «складну економічну ситуацію в Україні, що прямо відображається на гаманцях мешканців територіальної громади м. Бердичева». Зі слів народного обранця, статистика свідчить про те, що більшість мешканців Бердичева не має можливості оплачувати високі комунальні платежі та тарифи. При цьому пан Кицак чомусь згадує саме ту частину тарифів, що регулюється міською владою, лишаючи поза увагою зростання цін на газ, електроенергію, пальне, відповідних тарифів та мінімальної заробітної плати, що відносяться до сфери компетенції депутатів Верховної Ради України.

Коли у грудні 2019 року та січні 2020 року у зв’язку зі змінами ціни на природний газ Уряд зменшив для споживачів нарахування плати за теплову енергію та за послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води, КП «Бердичівтеплоенерго» оперативно відреагувало зменшенням нарахувань населенню, відповідно, на 21,4 % та 17,1%.

Богдан Кицак просить Бердичівського міського голову встановити мораторій до 1 січня 2021 року на підвищення тарифів для населення за послуги вивезення твердих побутових відходів, за послуги перевезення пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування, за послуги централізованого водопостачання і водовідведення та за технічне обслуговування ліфтів у м. Бердичеві. Після закінчення даного періоду та перегляду економічних показників, мовляв, можна буде розглянути можливість зняття або продовження даного мораторію.

Ознайомившись зі змістом звернення, міський голова зазначає наступне: міська рада може діяти виключно у межах своїх повноважень. А їх, як відомо, у жовтні 2020 року припинять вибори до місцевих рад. Тож сама дата 1 січня 2021 року за визначенням виглядає некоректною. У той самий час міський голова відповідально заявляє: до жовтня 2020 року у Бердичеві не мають наміру підвищувати жодні з вищезазначених тарифів за ініціативи саме міської влади.

Василь Мазур пропонує народному обранцю, котрий має перейматися добробутом бердичівлян, офіційно звернутися до відповідних державних структур із проханням встановити мораторій на підвищення цін на газ, на електроенергію, на пальне. Стабільні і такі, що не битимуть по гаманцям мешканців Бердичева, ці ціни напряму відобразяться на розмірі тарифів, що регулюються містом. Відмовитися від загальних, часто суто декларативних і таких, що приховують повну картину тієї чи іншої ситуації, заяв у соціальних мережах, а також спілкування листами (в яких нерідко присутні факти перевищення повноважень та порушення законодавства, на що неодноразово зверталася увага) і вдатися до живого людського спілкування та конструктивної співпраці на користь бердичівської громади. Такої, яку налагоджено, зокрема, з керівництвом та департаментами Житомирської обласної державної адміністрації. Із цією пропозицією міський голова Василь Мазур звертається до народного депутата України Богдана Кицака. Особисто зі свого боку, запевняє міський голова, він до цього готовий.

Останні новини