Бердичів

міська рада

100-річчя бердичівського художника Олександра Яцюка відзначили вечором пам’яті (фото)

Музей історії Бердичева зібрав шанувальників образотворчого мистецтва: вечором пам’яті місто відзначило 100-річчя свого славного земляка, художника Олександра Яцюка.

Дитинство та природа рідного Демчина, студія бердичівського Палацу піонерів, школа і клуб у Вільшанці, що на Чуднівщині, Художній фонд у Житомирі та, зрештою, Бердичів. Десятки років, різні міста та села Житомирщини і все це – в активній творчості, у нерозлучній компанії з пензлем і мольбертом та у любові до живопису, що її не вдалося знищити навіть військовій службі під час 2-ї Світової…

Мистецька скарбниця Олександра Яцюка на диво багата, і про це говорили на вечорі: його натхнення й талант знайшли свій виплеск у портретах, пейзажах, натюрмортах, роботах історичного жанру. Яцюкові творіння прикрашають собою приватні колекції та музейні зали Америки, Німеччини, Швеції, Данії, Швейцарії. А ще майстер живопису залишив у спадок Україні та світу, мабуть, свій найкоштовніший  подарунок – доньку: Заслужена майстриня народної творчості Ольга Дзюрбей знайшла себе у безмежжі авангарду, і її роботи – то унікальне поєднання світла, добра, казки та чарівності Всесвіту.

Останні новини