Бердичів

міська рада

Бердичівлян просять поставитися до безпеки життя відповідально та свідомо

Із 16 березня у зв’язку з карантином змінено режим роботи Бердичівського МРВ ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» МОЗ України, інформував на зустрічі з представниками місцевих ЗМІ завідувач відділу Олександр Запаренюк. Скоріш за все, із 17 березня послуги з профогляду надаватися не будуть. Більшість працівників відділу, зазначив, переходять на дистанційну форму роботи. Лишаються працювати лише оперативні бригади, бактеріологи, епідеміологи, дезінфектори. По Бердичеву таких бригад сформовано дві. Спільно з міською лікарнею відділом відпрацьовано алгоритм дій: у разі виникнення підозри на коронавірус надходить екстрене повідомлення до епідеміолога, котрий розпочинає проводити епідрозслідування, визначати контактних осіб, оперативно інформувати відповідні структури з метою негайного реагування. Список контактних осіб подається до лікувального закладу з метою медичного спостереження. Деззасобами, обладнанням та засобами індивідуального захисту відділ забезпечений, констатував Олександр Запаренюк. 

Із пропозицією придбати два генератори холодного туману виступив начальник Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков.  За допомоги цих пристроїв, зазначив, можна буде організувати ефективну дезінфекцію на великих площах. Зі слів міського голови Василя Мазура, генератори закуплять, і знаходитимуться вони на балансі МКАРС та КП «Бердичівкомунсервіс».

Валерій Биков звертається до бердичівлян, а також до тих, хто приїде до міста з-за кордону, аби відповідально ставилися до свого здоров’я і враховували можливі ризики власних дій. Люди повинні розуміти: якщо вони контактували з тими, хто мав ознаки хвороби,  чи прибули до міста із країн потенційно небезпечних, то повинні організувати самоізоляцію. Навіть якщо під час перетину кордону вони почували  себе добре, то інкубаційний період у цій ситуації, за різними даними, складає від 2 до 3 тижнів. Тобто, весь цей час людина може не відчувати у собі ознаки захворювання, водночас будучи носієм коронавірусу. У кожного має бути передбачений свій алгоритм дій, до відома повинні бути поставленні родичі – дана хвороба дуже небезпечна, нагадує Валерій Биков, і краще її попередити, аніж пропустити. Поширення COVID-19 може призвести до сумних наслідків. Громадяни мають свідомо поставитися до відвідування розважальних закладів, а, враховуючи, що Бердичів – місто не таке й вже велике, краще уникати громадського транспорту і ходити пішки.

Відповідальність повинна бути у всьому, резюмував на завершення міський голова Василь Мазур. Бердичівляни мають усвідомити: найголовніше – це турбота про здоров’я своє та своїх ближніх. Це повинні пам’ятати керівники підприємств, установ та організацій, це повинні пам’ятати відповідні  служби і безпосередньо кожен мешканець Бердичева.