Бердичів

міська рада

Василь Мазур мав розмову зі священиками різних конфесій та церков міста

Порадитися й виробити єдине консолідоване рішення, що дозволить в умовах можливого розповсюдження коронавірусу уберегти людей від помилок – із цією метою міський голова запросив на зустріч священиків різних конфесій та церков, які діють на території Бердичева. Саме їм, котрі користуються авторитетом серед величезної кількості містян, висловив переконання Василь Мазур, по силах виробити виважений і мудрий підхід, аби мінімізувати усі можливі ризики.

Судячи з їхніх слів, отці розуміють всю серйозність ситуації. Деякі з них, для прикладу, вже заборонили відвідини служб прихожанами похилого віку, обмежили кількість віруючих під час богослужінь, відокремили служби для дітей і для дорослих, частина тимчасово відмовилася від роботи недільних шкіл. Кажуть, що спілкуються з прихожанами, роз’яснюють, нерідко пропонують перебути якийсь час вдома, мовляв, потрібно подбати про власне здоров’я і про оточуючих.

Усвідомити, що кожен настоятель парафії, кожен пастир – то, по суті, керівник великої й потужної організації, закликав присутніх отець Іван Цихуляк. Священики, наголосив, мають, зокрема, донести до людей, що таке віра у Бога і що таке традиція, чим різниться шанування ікони від сліпого фанатизму. Покаяння, нагадав, здатне змити багато що, але не бруд на руках й під нігтями, тобто, є поняття елементарної гігієни. Своїми діями отці повинні зберегти те, що говорить Закон і водночас певну релігійну атрибуцію. У ситуації, що склалася, звернув особливу увагу отець Іван, сарказм на обличчі священика – річ неприпустима.

До авторитету й до відповідальності закликав запрошених Василь Мазур. Зрештою, як вони скажуть, так люди і вчинять, зауважив, і, якщо священик звернеться до прихожан з проханням у чомусь обмежити себе, від чогось утриматися – так воно і буде. А справа, як свідчить все, що відбувається нині у світі, дуже серйозна. У місті, зазначив міський голова, вживають усіх можливих заходів – без зайвих гасел і популізму. З чим звертається він до священиків? У першу чергу, з тим, аби роз’ясненнями уберегли свої пастви від помилок, що можуть стати фатальними, посприяли б у тому, аби за можливості мінімізувати потенційні небезпеки. Зрештою, щоби зайшовши до церкви, костелу, молитовного дому чи синагоги,  людина була у безпеці.