Бердичів

міська рада

Вулиці Бердичева прибиратиме пилосмок на колесах (фото)

Матеріально-технічну базу КП «Бердичівкомунсервіс» посилить новопридбаний пилосмок на колесах. Його офіційна назва – вакуумний дорожньо-підмітальний тракторний причіп TRA-VAC 500 виробництва Туреччини, вартість 1,4 млн. грн. За інформацією представника компанії-постачальниці, призначений причіп для підмітання й прибирання вулиць та доріг із твердим покриттям – бруківки, асфальту, бетону, максимальна ширина прибирання – близько 2,8 м., мінімальна – 2 м.

У дію пилосмок приводиться валом відбору потужності трактора. Трактор повинен мати, як мінімум, 65 кінських сил та вал відбору потужності з не менш ніж 540 обертів за хвилину. Об’єм бункера для сміття у такому причепі – 3 м³, у наявності є бак на 500 л води. Вода у ньому повинна бути обов’язково, звертає увагу постачальник: по-перше, вона не дає утворюватися пилу, по-друге, потрібна для утримання причепа в чистоті. Взагалі, сам процес виглядає наступним чином: форсунки подають воду, зволожуючи покриття, сміття налітає на сопло, а те, у свою чергу, всмоктує його до бункера.  

Дбати про чистоту дуже важливо: утворюване сміттям агресивне середовище може елементарно «з’їсти» бункер. Пилосмок, з-поміж іншого, оснащений мийкою з високим тиском та спеціальним пістолетом: завершив роботу – треба промити усе зовні та всередині.

Такий причіп, говорить постачальник, можна побачити, зокрема, на вулицях Хмельницького, Маріуполя, багатьох ОТГ. Покупці, стверджує, задоволені. Сподіваються на гарний результат і у Бердичеві. Зі слів міського голови Василя Мазура, плани з закупки відповідної техніки – доволі серйозні, втім все залежатиме від економічної ситуації. Необхідні інструкції працівники «Бердичівкомунсервісу» отримали, планується, що за прибирання вулиць пилосмок візьметься вже з 26 березня.