Бердичів

міська рада

Головам ОСББ запропонують розглянути можливість допомоги співмешканцям похилого віку, які опинилися в складних життєвих обставинах

Самоорганізація в умовах можливого розповсюдження Бердичевом COVID-19 здатна мати більший позитивний ефект, аніж прийняття загальних рішень. Таку думку висловив на позачерговому засіданні виконавчого комітету міський голова Василь Мазур.

Приклад такої самоорганізації навела секретарка міської ради Юлія Лефтер. Мешканці ОСББ, в якому вона мешкає, розповіла, вирішили взяти на себе допомогу самотнім сусідам літнього віку та тим у будинку, хто має інвалідність. Для початку зібралися і склали алгоритм дій. Зокрема, розробили інформаційний плакат з переліком закладів, в яких можна замовити доставку продуктів харчування. Поспілкувалися з вищезгаданими сусідами: дізналися, хто як себе почуває, що кому потрібно. Пояснили, чому не слід виходити на вулицю, проінформували про випадки шахрайства. В їхньому ОСББ оперативно дізнаються, хто і коли повернувся з-за кордону, кому треба допомогти, продовжує Юлія Лефтер, за рахунок добросусідських відносин ті, хто того потребує, не залишається сам-на-сам зі своїми проблемами, знає, як себе поводити у ситуації, що склалася, відчуває елементарну людську увагу.

Запропонувати головам ОСББ розглянути можливість застосування досвіду надання необхідної допомоги громадянам похилого віку, які опинилися в складних життєвих обставинах – з такою ініціативою виступив Василь Мазур. Пропозицію було внесено до проєкту рішення виконавчого комітету.