Бердичів

міська рада

Необхідність допомоги місцевій медицині та фінансування видатків зібрала на позачергову сесію бердичівських депутатів

Загострення ситуації з поширенням коронавірусу, необхідність фінансування видатків та виділення місту міжбюджетних трансфертів стали причинами скликання 63-ї позачергової сесії Бердичівської міської ради. Перш за все, на меті стояла фінансова допомога місцевій медицині, у зв’язку з чим необхідно було внести ряд змін до рішень ради. А перед цим, як того вимагає закон, – затвердити звіт про виконання міського бюджету-2019. Прозвітувала начальниця міського фінансового управління Олена Геденач – депутати затвердили.

Допомога галузі медицини з міського бюджету складатиме:

Загальний фонд:

  • Заробітна плата з нарахуваннями – 1 600 000 грн;
  • Придбання постільної білизни – 190 000 грн;
  • Придбання комплектуючих для кисневого обладнання – 206 000 грн. (150,0 тис. – придбання; 56,0 тис. – монтажні роботи);
  • Придбання виробів медичного призначення – 200 000 грн;
  • Цільові видатки на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет – 200 000 грн;
  • Поточні трасферти для комунальної аптеки № 86 – 20 000 грн.

Спеціальний фонд:

  • Придбання двох апаратів штучної вентиляції легень, двох моніторів пацієнта, двох шприцевих дозаторів, кисневого концентратора та стерилізатора парового для лікування захворювань, спричинених коронавірусом 2019-nCoV – 1 500 000 грн;
  • Реконструкція І поверху частини нежитлового приміщення операційного корпусу під відділення екстреної медичної допомоги по вул. Здоров’я (за рахунок перерозподілу із ЗФ) – 168 100 грн.

Відповідні зміни внесли і до Програми розвитку галузі «Охорона здоров’я м. Бердичева на 2020-2022 роки». У новій редакції затверджено також фінансовий план Бердичівської міської лікарні на 2020 рік.

В умовах поширення коронавірусу місто підтримає не лише медицину: так серед проєктів рішень, запропонованих на розгляд депутатів, з-поміж інших, були проєкти, що стосувалися фінансової допомоги пожежним (175,0 тис. грн.), підрозділам Збройних Сил України (4-м військовим частинам та військкомату – загальна сума 550,0 тис. грн.), Бердичівському ВП ГУНП у Житомирській області (100,0 тис. грн.) та місцевому управлінню СБУ (50,0 тис. грн.)

Окрім того 100,0 тис. грн. буде виділено МКАРС на придбання деззасобів та засобів особистого захисту. 145,0 тис. грн. місто витратить на придбання продуктів харчування на випадок звернень громадян, котрі знаходяться у скрутному становищі.

Розпорядженням голови Житомирської ОДА Бердичів отримав субвенцію у розмірі близько 2,0 млн. грн. на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». Згідно чинного законодавства, місто має забезпечити 30-відсоткове співфінансування, тож депутати проголосували за виділення 668,5 тис. грн. За кошти інших субвенцій (на суму 207,8 тис. грн.) у Бердичеві придбають два електрокардіографи й датчик до фетомонітору для міської лікарні, вікна для ДНЗ № 4 «Берегиня» та для ЗОК № 14, а також відремонтують центральний ганок у ЗОШ № 17. 80,0 тис. грн. із цих коштів складе відшкодування Семенівською ОТГ безоплатно чи на пільгових умовах відпущених мешканцям ОТГ лікарських засобів.

Одна зі змін у спецфонді міського бюджету стосується переобладнання транспортного засобу (встановлення підйомника) для людей з інвалідністю, котрі пересуваються на візках: на ці цілі спрямують 125,0 тис. грн.

Останні новини