Бердичів

міська рада

Оголошено перші результати роботи мобільних груп контролю

Із метою контролю за дотриманням законодавства, а також рішень виконавчого комітету та комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо недопущення можливого розповсюдження у Бердичеві коронавірусу, було створено три мобільні групи у складі представників виконавчого комітету, працівників поліції та представників місцевого управління Держпродспоживслужби. Про результати перших двох днів роботи груп членів виконкому інформував начальник районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков.

Картина, свідками якої вони стали, об’їхавши Бердичів, не задовольняє і не заспокоює, констатував доповідач. За цей час групи обстежили 98 суб’єктів господарювання, інформував: 16 із них, згідно прийнятих у місті рішень, мали припинити свою діяльність, але не зробили цього. В основному до ігнорування вдалися будівельні магазини, торгівці автозапчастинами, вживаною технікою, магазин меблів та фірма зі встановлення вікон. Вимогами закону керівники закладів нехтували свідомо, зазначив Валерій Биков. І запропонував визначити посадових осіб із груп контролю, котрі би мали право складати протоколи за порушення карантинних вимог.  

Майже на всіх обстежених об’єктах недостатньо дезінфікуючих засобів, продовжив начальник управління. Ця проблема, певною мірою, загальнодержавна, зауважив, втім, керівники мають чітко розуміти: немає можливості виконувати карантинні обмеження – треба припиняти господарську діяльність. Зокрема, це стосується закладів, що реалізують продукти харчування: у 23-х таких деззасоби були відсутні взагалі.

Одразу з порушення розпочав свою роботу новий маркет у районі М’ясокомбінату, інформував далі Валерій Биков: керівництво не порахувало за потрібне завчасно повідомити про відкриття відповідні служби. Деззасобів у закладі члени групи не побачили, зате побачили одразу більш ніж 20 відвідувачів у залі.

Чіткий контроль за кількістю відвідувачів та проведення дезінфекції організували натомість у ряді великих супермаркетів, доповів начальник управління. Все без ажіотажу та без черг біля кас.   

Один із недоліків – існування місць стихійної торгівлі, констатував Валерій Биков. Зокрема, у районі Дитячого світу та на Маложитомирській, що у районі Центрального ринку. У зв’язку з цим доповідач звернувся до поліції вжити відповідних заходів.

Відтепер усі порушення члени груп фіксуватимуть на відео: для цього представників Держпродспоживслужби озброїли спеціальними відеофіксаторами, а поліціянтів – body-камерами.

Зі слів очільника місцевої поліції Олега Мельничука, у рамках роботи мобільних груп його працівники провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення розповсюдження коронавірусу. Начальник поліції нагадав про свіжі зміни до законодавства, що посилюють відповідальність. Звернувся Олег Мельничук і до містян – аби доносили до рідних, друзів, знайомих те, що ситуація наразі хоч і контрольована, але загалом дуже серйозна. Той, хто не дотримуватиметься усіх вимог законодавства, наголосив, буде притягнутий до відповідальності. І нехай не розраховує на допомогу брата, кума, свата.

Виключень не буде ні для кого, попередив, у свою чергу, міський голова. Мобільні групи, запевнив, працюватимуть і по вихідних.