Бердичів

міська рада

Перший випадок коронавірусу у Бердичеві – підтверджено лабораторно

26 березня надійшло лабораторне підтвердження факту зараження на коронавірус мешканця Бердичева. Про це міський голова Василь Мазур інформував членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Експрес-тест попередньо показав від’ємний результат – результат лабораторний виявився позитивним. Наразі у місті не володіють повною інформацією на рахунок усіх, з ким контактував хворий до того, як потрапив до лікарні, зазначив міський голова.

Вищезгаданий пацієнт хворів із 19.03.2020 р., знаходячись під наглядом сімейного лікаря, повідомила директорка КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова. 23.03.2020 р. у поліклініці ним була зроблена флюорографія, що виявила ознаки односторонньої пневмонії (дещо пізніше хворий пройде ще й рентгенографію). Після цього чоловіка госпіталізували до інфекційного відділення. Епідеміологічний анамнез, звертає увагу Лариса Бабікова, не дав жодного результату: про контакти з особами, котрі побували за кордоном, чоловік не проінформував, а сам за кордоном, начебто, не був. Тож госпіталізували його до звичайної палати. 24.03.2020 р. він попросив, аби йому зробили експрес-тест на коронавірус. Тест зробили – результат був негативний. Тоді взяли мазки з носоглотки і відправили до вірусологічної лабораторії. Результат виявився прямо протилежний. Перед цим у палаті з чоловіком близько 2-3 годин перебував інший пацієнт, але тим контакт хворого не обмежився: його приймали, спостерігали, проводили ін’єкції – лікарі, медсестри, лаборанти, рентгенологи. Із 26.03.2020 р. усі вони – на самоізоляції. Членам сім’ї пацієнта, говорить Лариса Бабікова, запропонували перейти до обласного госпіталя на обсервацію – погодилась лише одна особа, решта – теж на самоізоляції. Наразі стан чоловіка – середньої важкості, інформує директорка лікарні, він отримує терапію антибіотиками та кисень.

На сьогодні відомо те, що чоловік відвозив чи то одну, чи то кількох людей до аеропорту у Борисполі. Якщо є ймовірність, що туди він віз здорових, то назад до Бердичева навряд чи вертався порожнім, припускає начальник районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков, везучи, можливо, тих, хто прилетів з інших країн. Тобто, підчепити вірус міг або у Борисполі, або від тих, кого перевозив.

Люди мають бути у курсі, хто їх віз, і в їхніх інтересах та в інтересах їхнього оточення терміново звернутися до сімейних лікарів та перевіритися, зазначив, у свою чергу, Василь Мазур. І, звісно, весь цей час дотримуватися самоізоляції.

У будь-якому випадку, у разі потрапляння до лікарні контакти хворого на коронавірус з’ясовуватиме поліція, звертає увагу начальник місцевої поліції Олег Мельничук, і у разі недотримання вимог законодавства, порушник нестиме відповідальність.

Останні новини