Бердичів

міська рада

Про заходи, що покликані запобігти виникненню та поширенню коронавірусу у Бердичеві

  • Призупинити до 03.04.2020 роботу торговельно-розважальних центрів, торговельних закладів, в тому числі і будівельних, за винятком підприємств торгівлі з реалізації продовольчих та господарських  товарів, магазинів оптики, зоомагазинів, та магазинів продажу  засобів зв’язку, допускаючи перебування в торговому залі не більше 10 покупців. 
  • Обмежити режими роботи з 08.00 до 22.00 в торговельних павільйонах, що розташовані на  зупинках міського  автомобільного транспорту загального користування, на період введення карантину.
  • Призупинити до 03.04.2020 р. роботу закладів ресторанного господарства (ресторанів, кафе, барів, піцерій, кав’ярень тощо), дозволити надавати їм послуги із застосуванням адресної доставки замовлення, забезпечивши   персонал засобами індивідуального захисту.
  • Призупинити до 03.04.2020 р. діяльність перукарень, салонів краси, масажних салонів, басейнів, фітнес-клубів, спортивних залів, лазень, комп’ютерних та дитячих клубів незалежно від форми власності тощо. 
  • Призупинити до 03.04.2020 р. діяльність  Територіального сервісного центру № 1842 м. Бердичів (на правах відділу м. Бердичів) Регіонального сервісного центру МВС України в Житомирській обл. 
  • Власникам транспортних засобів, які працюють на міських автобусних маршрутах: 1) обмежити перевезення пасажирів в одному транспортному засобі до 10 осіб; 2)забезпечити водіїв  засобами індивідуального захисту; 3) організувати  проведення  щоденної  профілактичної дезінфекції автотранспорту з використанням дезінфікуючих засобів; 4) рекомендувати пасажирам застосовувати у транспорті  засоби індивідуального захисту.

Ці та ряд інших положень увійшли до затвердженого членами виконавчого комітету проєкту рішення «Про контроль за виконанням рішень виконавчої влади та рішень міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19».

Щодо самотніх людей похилого віку, котрі не мають родичів та близьких… Близько 1,5 тисячі таких людей знаходяться під опікою міського територіального центру, нагадав міський голова. Аби охопити решту цієї категорії населення, створюються мобільні групи з працівників управління праці, сім’ї та соцзахисту населення та терцентру, котрі працюватимуть із вищевказаними містянами – за необхідності забезпечуватимуть тих товарами першої необхідності. Окрім того, до керівників магазинів звернуться, аби, за можливості, організували адресну доставку товарів.  

Поліція має у терміновому порядку звернути увагу на стихійні ринки, продовжив Василь Мазур: за великим рахунком, люди, котрі приїхали до міста невідомо звідки, реалізують невідомо що. Бердичів та його мешканці повинні бути захищені від цього.

Керівники підприємств, установ та організацій повинні потурбуватися, щоби працівники, які побували за кордоном та вийшли на роботу, не наразили на небезпеку інших членів колективу. Таку людину треба локалізувати – для цього є дистанційна форма роботи, відпустка тощо. Керівництво має подбати про закупку необхідних засобів (той самий безконтактний термометр) і пересвідчуватися, що працівники, котрі виходять на роботу, здорові.   

Заходи, вжиті у Бердичеві, є подібними до тих, що прийняті на рівні держави, зазначив міський голова, тому на них слід звернути особливу увагу. Згідно нових законів, нагадав, відповідальність за невиконання може сягати десятків тисяч гривень і навіть обмеження та позбавлення волі.

Так, міська влада активно вживала заходів, у тому числі й до початку карантину, говорить Василь Мазур, і зробленого достатньо на перший час. Але сьогодні, наголосив, враховуючи новий алгоритм дій від МОЗ України, місту потрібно посилювати і первинну ланку медицини, і вторинну. Можливо, у цій ситуації допоможе держава, припустив, але просто чекати у Бердичеві не будуть.

Розроблено спеціальну пам’ятку, на якій, окрім порад, як захистити себе від коронавірусу, оприлюднені мобільні телефони усіх відповідальних осіб, починаючи від міського голови та його заступників до керівників місцевої медичної галузі та сімейних амбулаторій. Там само – телефони підрозділів управління праці, сім’ї та соцзахисту населення.

Вчергове нагадав Василь Мазур і про роботу мобільних груп, які контролюватимуть виконання рішень виконавчої влади та комісії з питань ТЕБ та НС. Приїхали, зафіксували порушення, попередили. Того ж дня перевірили виконання, і у випадку ігнорування інформували правоохоронні органи. Відповідальність – згідно нового законодавства.

Інформував міський голова і про зустріч з представниками різних конфесій та церков. Мова йшла про обмеження приходу людей до храмів та про можливість утримання від всього, що може призвести до поширення COVID-19. На думку Василя Мазура, спільну мову зі священиками було знайдено.

Відносно промислових підприємств… Безумовно, кожен керівник виходитиме з того, як складатиметься ситуація, зазначив міський голова, адже виробництво потрібно забезпечувати. Досвіду, вмінь та засобів має вистачити для того, аби робота підприємств не зазнала перебоїв чи щоби прийняти інше рішення, але головне – убезпечити людей і, знову таки, не допустити поширення вірусу.

Спільне завдання – дотримуватися усіх вимог і прийнятих рішень, довести до мешканців, аби з розумінням поставилися до необхідних заходів, та бути здоровими, підсумував міський голова. Заходи можуть бути непопулярні, але, хтозна, чи виконавчому комітету не доведеться збиратися знову… Місто повинне спрацювати так, аби коронавірусу у ньому не було, і це залежатиме від кожного мешканця. COVID-19 – не гра, а надзвичайно небезпечне захворювання, що здатне зачепити людей абсолютно різних, застерігає Василь Мазур. Ліків, що давали б однозначний ефект, наразі немає, нагадав, і чи не єдиний засіб вберегтися – обмеження пересування, обмеження спілкування та особиста гігієна.

! Ознайомитися з повним текстом рішення можна, пройшовши за посиланням: