Бердичів

міська рада

Про роботу міської лікарні в умовах загрози поширення коронавірусу

Із 18.03.2020 р. в умовах загрози поширення коронавірусу Бердичівська міська лікарня перейшла в інший режим роботи, доповіла на засіданні виконавчого комітету директорка підприємства Лариса Бабікова. Зміни торкнулися як амбулаторно-поліклінічних закладів, так і стаціонарів.

Якщо до цього дня у стаціонарних відділеннях відвідування хворих частково обмежували, то, починаючи з 18 березня, повністю заборонили (дозволено хіба що 30-хвилинне відвідування післяопераційних пацієнтів). Скоріш за все, під заборону підпаде і заїзд транспорту на територію лікарні. У кожному стаціонарі є дозатор із деззасобом. Були передбачені там і комплекти захисних масок для відвідувачів, втім, після того, як останні почали масово тягнути комплекти додому, від цієї ідеї довелося відмовитися. Особливу увагу, зі слів Лариси Бабікової, фахівці приділяють роботі з вагітними жінками, але черги до апарату УЗД – це те, від чого позбавитися не вдалося. Головний упор робиться на контакт жінок із сімейними лікарями та акушерами-гінекологами.

Щодо амбулаторно-поліклінічної служби, то з 18 березня відвідувати амбулаторних хворих теж заборонено. Зупинено роботу денного стаціонару, фізіотерапевтичного кабінету, кабінетів ЛФК та дитячого масажу. Працівникам, зауважила директорка лікарні, запропоновано роботу у відділеннях, де є вакантні місця. Ще одна проблема – черга у поліклініці. Наразі на вході до закладу працює медсестра, котра дізнається, наскільки гострою є потреба потрапити до фахівця. Без такої потреби і без направлення сімейного лікаря до поліклініки не пускатимуть, звернула увагу Лариса Бабікова. Проблемою залишається і черга до рентгенапарату, продовжила: люди хворіють на пневмонію й отримують відповідні направлення.

Днями відбулася зустріч із представниками районної лікарні, районного ЦПМСД та ЦПМСД Семенівської ОТГ, інформувала доповідачка. Мета – узгодити дії у разі доставки до бердичівської лікарні пацієнтів із підозрою на COVID-19. Прикметна деталь: якщо одним наказом МОЗ госпітальними базами для таких хворих оголошувалися 1-ша міська лікарня м. Житомира та дитяча обласна клінічна лікарня, то наказом іншим, новішим, чітко не визначено, куди везти людину з підозрою на коронавірус. Під час спілкування, зазначила Лариса Бабікова, зупинилися на наступному: якщо пацієнт – мешканець Бердичівського району, має невисоку температуру та помірні катаральні явища, ним починає займатися сімейний лікар. Коли ж є ознаки того, що потрібно цілодобове спостереження, пацієнта госпіталізуватимуть до Бердичева. Тим часом у районній лікарні, в якій інфекційне відділення відсутнє, беруться за перепрофілювання відділення терапевтичного. Пізніше таке спостереження вестимуть там.

На сьогодні у закладі є в наявності 3,0 тис. захисних масок, інформувала далі Лариса Бабікова. Мають виділити ще якусь кількість з Держрезерву. Яку – наразі невідомо, але, принаймні, про потребу Бердичева ще у 10,0 тис. масок там знають. Закуплено та розподілено по відділеннях і кабінетах 230 захисних костюмів, у наявності є 100 респіраторів – замовили ще 400, є 100 щитків (захисних окулярів) – чекають ще на стільки само. Також дозамовили деззасоби. Наступного тижня, скоріш за все, отримають кисневий концентратор та апарат штучної вентиляції легень. Вслід за цим апаратом вже замовлено ще один. Меншою мірою, на сьогодні запасу вистачає, констатувала директорка лікарні.

Із пропозицією перевіряти на наявність температури відвідувачів відділень виступив міський голова. Також від себе додав: до Бердичева мають бути доставлені 150 експрес-тестів (десь днів за 15). Окремо тести замовили і для ЦПМСД. Понад 1,0 млн. грн. сягне чергова допомога міста лікарні, повідомив Василь Мазур: замість одного апарату ШВЛ вирішено закупити два (ціни на них, кажуть, стрімко зросли) плюс є потреба підприємства у засобах індивідуального захисту, деззасобах тощо.

Останні новини