Бердичів

міська рада

Про ситуацію з коронавірусом у Бердичеві

Станом на 14:00 23.03.2020 р. на лабораторному дослідженні на предмет підтвердження зараження коронавірусом перебуває біологічний матеріал однієї мешканки Бердичева (загалом, за інформацією сайту Житомирської ОДА, по області у роботі знаходяться матеріали 4-х хворих – з Коростеня, Бердичева та 2-х із Житомира).

Як повідомила директорка КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова, 20 березня до інфекційного відділення закладу поступила 56-річна жінка, котра, з її слів, 16 березня повернулася з Франції. 19 березня вона відчула погіршення загального стану, і екстреною допомогою була доставлена до міської лікарні. Жінку оглянув лікар та суміжні спеціалісти, інформувала Лариса Бабікова, провели лабораторне обстеження, були зроблені швидкі тести на грип А і Б, а також проведено рентгенографію. Наразі жінка знаходиться на лікуванні та під спостереженням. Лікарі оцінюють її стан як задовільний: температура – у нормі, скарг пацієнтка не виказує. 21 березня її біоматеріали направили до вірусологічної лабораторії. Зі слів Лариси Бабікової та за інформацією сайту ОДА, наразі матеріали знаходяться у роботі.

Відповідаючи на питання журналістів, директорка лікарні зазначила, що у закладі діють за методичними рекомендаціями: перш, ніж обстежувати на коронавірус, тестують на грип А та Б (результат бердичівлянки був негативний). Взагалі ж, нагадує Лариса Бабікова, сенс застосовувати експрес-тест на коронавірус є після 5-6 днів (протягом цього часу виробляються антитіла). Результати експрес-тестів, проведених раніше даного терміну, звертає увагу, як правило, будуть негативними.