Бердичів

міська рада

Рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки у Бердичеві виконують не всі. Відповідальність – на керівниках.

Про те, як у Бердичеві виконують рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, доповів на засіданні виконкому начальник Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. Задля контролю за ходом виконання цілої низки рішень від комісії з питань ТЕБ та НС було створено дві (наразі створено третю) мобільні групи у складі представників виконавчого комітету, Держпродспоживслужби та правоохоронних органів. 17 березня ці групи здійснили рейдові обстеження на предмет дотримання суб’єктами господарювання встановлених правил.

Валерій Биков констатує: загалом у великих супермаркетах обізнані у питаннях, пов’язаних з COVID-19 та, зокрема, у тому, яких заходів потрібно вживати, аби завадити вірусу розповсюджуватися. Деззасоби у наявності є, вологе прибирання здійснюється. В одному з супермаркетів на Житомирській адміністрація подбала про наявність засобу для дезінфекції рук відвідувачами та про засоби індивідуального захисту для своїх працівників. В іншому супермаркеті на час перевірки деззасоби у наявності теж були, але у недостатній кількості, продовжує начальник управління. Керівник закладу запевнив, що решту підвезуть наступного дня.

Одна з перукарень та заклад громадського харчування на вокзалі… Засоби відсутні, люди у проблемі необізнані – рішення комісії не виконуються. Днями попри дію карантину у районі м’ясокомбінату відбулося відкриття магазину, продовжив доповідач: там теж – повне ігнорування необхідних заходів та, взагалі, рішень комісії.  

У цілому ситуація наступна, підсумував результати моніторингу Валерій Биков: частина суб’єктів до нових правил ставиться з розумінням, частина ці правила ігнорує (міський голова припускає, що з веденням нових законів, які стосуються коронавірусу, останні зроблять висновки).

Звернув увагу Валерій Биков і на наступний факт: подекуди власники пред’являють претензії, мовляв, то влада повинна забезпечити їх усім потрібним. Більш того: ледь не влада повинна здійснювати дезінфекцію в усіх закладах. Із подібним баченням речей місту важко буде запобігти розповсюдженню інфекції, зазначає начальник управління. Розуміти мають всі, заявляє: виконання рішень комісії покладається на керівників підприємств, установ, організацій та, власне, на кожного мешканця міста.