Бердичів

міська рада

У боротьбі з поширенням коронавірусу місто робить усе можливе. Вирішальне слово – за розумінням та свідомістю бердичівлян.

Посилити місцеву медицину – це має бути сьогодні у пріоритеті. 24 березня у Бердичеві позачергово зберуться депутати, на розгляд яких, з-поміж іншого, винесуться питання додаткового фінансування міської лікарні: перші кроки вже зроблено, але залишається потреба і в обладнанні, і в захисних костюмах тощо. Про це оголосив міський голова на зустрічі з представниками ЗМІ. Може статися таке, припустив Василь Мазур, що через необхідність забезпечення медиків, потрібно буде зменшити фінансування інших програм. А може навіть призупинити деякі з них. Планується виділити кошти МКАРС для закупівлі засобів дезінфекції та відповідного обладнання, потрібно подбати також і про фінансову підтримку місцевих рятувальників та правоохоронців.

  • 100 пар одноразових рукавиць;
  • 250 масок;
  • 15 л антисептика для рук та 5 л – для приміщення;
  • 5 розпилювачів.

Таку допомогу надав міській лікарні народний депутат України Богдан Кицак, зазначила директорка лікарні Лариса Бабікова, відповідаючи на питання журналістів.

1,0 тисячу масок передало до закладу місто, інформував, у свою чергу, Василь Мазур. Є пропозиція від одного з підприємців організувати пошиття, продовжив, взагалі ж планується пошити 25-30 тисяч 6-шарових масок.

В інфекційному відділенні почали працювати над розширенням кількості боксів для можливих хворих на коронавірус. Доставлено кисень, аби застосувати при лікуванні. Нагадав голова і про наміри закупити два апарати для штучної вентиляції легень, ось лише процедура закупівлі останніми днями змінилася. Є дуже великі сподівання, що замовлення можна буде отримати вчасно. І обладнання, і засоби індивідуального захисту, і решту необхідного.

Сьогодні розглядається можливість дезінфекції вулиць, вивчається відповідна технологія, повідомив міський голова, так само вивчають можливість дезінфекції під’їздів багатоквартирних будинків.

Виділить місто кошти і на закупівлю лікарнею постільної білизни: вирішено, що у разі спалаху хвороби медики мешкатимуть у закладі вдень і вночі, не йдучи додому – білизна їм знадобиться. Вже передбачено приміщення для обсервації медперсоналу. Влада запропонувала працівникам окремий дитячий садок для того, аби було де залишити дітвору, але медики вирішили виходити з ситуації власними силами. У процесі вирішення – питання довозу персоналу до місця роботи: близько 50 працівників мешкає поза межами Бердичева.   

Зі слів Василя Мазура, головні завдання сьогодні:

  • Мінімізувати контакти між людьми;
  • Забезпечити лікарню усім необхідним;
  • Убезпечити медпрацівників;
  • Не допустити масового поширення коронавірусу.

У місті вжито всіх необхідних заходів, зазначив Василь Мазур, консультувалися й радилися з іншими містами. Є сподівання, що бердичівляни свідомо та з розумінням поставляться до встановлених обмежень, що між ними та медиками утворяться коректні стосунки, що ті, хто приїхали до Бердичева з-за кордону, зрозуміють: все – в їхніх інтересах, в інтересах їхніх рідних та близьких, в інтересах мешканців міста. Одному дуету влада-медики з прийнятими обмеженнями без розуміння містян у надзвичайній ситуації не впоратися, підкреслив міський голова. І сьогодні можна сказати, що у частини бердичівлян це розуміння є.

Останні новини