Бердичів

міська рада

У міській лікарні визначили реальні можливості закладу в умовах поодиноких та масових випадків захворювання на COVID-19

Реальні можливості Бердичівської міської лікарні та чіткий алгоритм дій в умовах поодиноких та масових випадків захворювання на коронавірус стали головними темами зустрічі, на яку міський голова Василь Мазур запросив очільника нещодавно створеного обласного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої коронавірусом, 1-го заступника голови Житомирської ОДА Володимира Федоренка та керівництво обласного управління охорони здоров’я.

Попередньо аналогічну зустріч Василь Мазур разом зі своїми заступниками провели з адміністрацією лікарні, керівниками Центру первинної медико-санітарної допомоги, служби екстреної допомоги, місцевих підрозділів Держпродспоживслужби та обласного лабораторного центру: до Володимира Федоренка мали вийти з конкретним переліком першочергових питань, що потребують термінового розв’язання чи роз’яснення. Власне, ці два заходи стали причиною відміни щотижневої прес-конференції за участі керівників місцевого сектору безпеки (про час її проведення представникам ЗМІ буде повідомлено окремо).

Із самого початку Василь Мазур означив основні чотири складові, на які, на його думку, слід звернути особливу увагу:

  • Приміщення (наявність та готовність приймати хворих на COVID-19);
  • Наявність та потреба в обладнанні;
  • Наявність та потреба у засобах індивідуального захисту;
  • Медичний персонал (можливість залучення до лікування медпрацівників з інших закладів).

Окремо міський голова акцентував увагу на необхідності чіткої координації дій між місцевими медичними службами – міською лікарнею, ЦПМСД, службою екстреної допомоги, районною лікарнею та обласним госпіталем. Серед питань, піднятих міським головою перед Володимиром Федоренком, було й питання розширення переліку ліків, що їх можна буде придбати за рахунок міського бюджету.

На території Бердичева розташовані три установи пенітенціарної системи: в області визначатимуться, де лікуватимуть ув’язнених у випадку, якщо хтось захворіє на COVID-19 – у місті відповідних умов для цього немає.

Обласний шпиталь визначено як місце обсервації для контактних осіб. Зі слів головного лікаря закладу Павла Журбенка, госпіталь у випадку необхідності зможе прийняти до 240 осіб.

Серед питань, поставлених перед Володимиром Федоренком та заступником начальника обласного управління охорони здоров’я Віктором Лучківим, були й питання фінансування медичних закладів в умовах реформи та необхідності вироблення єдиного підходу у використанні бюджетних коштів для організації харчування медиків, котрі працюватимуть у режимі 24/7, цілодобово знаходячись у лікарні. Міський голова запропонував створити групу в одному з месенджерів, в якій керівники медичних закладів Житомирщини могли б оперативно отримувати та обмінюватися необхідною інформацією, у тому числі – й тією, що стосується нормативно-правових актів.

За результатами зустрічі, зазначив Василь Мазур, і йому особисто, і лікарському складу було приємно пересвідчитися у тому, що в області з розумінням ставляться до більшості озвучених у Бердичеві питань. Частина з них була вирішена на місці, на вирішення решти окреслили чіткі терміни. Відчувається, що є підтримка, констатує міський голова: так, зокрема, за інформацією Віктора Лучківа, до Міністерства розвитку громад та територій України подано заявку з приводу необхідного обладнання – Бердичів також присутній у тій заявці (нагадаємо: до міста вже доставили новий апарат штучної вентиляції легень, придбаний за кошти міського бюджету, на черзі – ще один).  

У ситуації, що склалася, медики знаходяться на передовій, зазначив під час зустрічі Володимир Федоренко, і, думається, приємною новиною для бердичівських медичних працівників стане гарантоване керівником штабу безкоштовне забезпечення їх захисними костюмами та експрес-тестами.

З-поміж іншого, під час зустрічі стало відомо, що Бердичів матиме свого координатора з обласного штабу.