Бердичів

міська рада

Із 13.03.2020 р. до 3.04.2020 р. у Бердичеві оголошено карантин

Ситуація з розповсюдженням захворюваності на коронавірус стала головною темою чергового розширеного засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Заступник міського голови Сергій Онофрійчук інформував: 11.03.2020 р. Урядом була прийнята Постанова щодо запобігання поширенню територією країни коронавірусу, ввечері того самого числа відповідне розпорядження з переліком необхідних заходів підписав голова облдержадміністрації. У Бердичеві фахівцями виконавчого комітету був підготовлений проєкт – на доповнення вже прийнятого протоколу від 5.03.2020 р., в якому, з-поміж іншого, були визначені заходи та відповідальні особи. Цей проєкт і мали затвердити на засіданні.  

Станом на 11.03.2020 р. у світі зареєстровано 119 132 випадки захворювань на коронавірус, 4 284 з них закінчилися смертю пацієнтів, інформувала присутніх директорка КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова. У той самий час 55 % хворих одужало. В Україні на 11.03.2020 р. зафіксовано один випадок захворюваності на вірус, підтверджений лабораторно. До груп підвищеного ризику, зі слів Лариси Бабікової, відносять:

  • Осіб старшого віку;
  • Осіб із супутніми хворобами (цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, підвищений артеріальний тиск).

Директорка лікарні звертається до містян (особливо, поважного віку) із тим, аби ті, за можливості, уникали місць масового скупчення людей (ринків, супермаркетів тощо). Такі люди повинні контролювати тиск, приймати профілактичне лікування і тримати зв’язок зі своїм сімейним лікарем. Щодо захисних масок, то, як стверджує Лариса Бабікова, вони, скоріш, стануть у нагоді вже хворим людям, тим, хто їх доглядає та медпрацівникам. Здоровій людині, звертає увагу медик, маска навряд чи допоможе.

Зростання кількості хворих на грип та ГРВІ у Бердичеві не спостерігається, констатує лікарка. Інфекційне відділення не заповнене, до того ж переважають у ньому пацієнти зі шлунково-кишковими розладами.

Інформаційно-роз’яснювальну роботу у закладах освіти – дитсадках, школах, закладах позашкілля – розпочали завчасно, інформувала, у свою чергу, заступниця міського голови Валентина Адаменко. Було проведено інструктаж з техніки безпеки, у кого була можливість залишити дітей вдома, так і робили.

Заступниця виступила з пропозицією ввести карантинні заходи по місту терміном з 13.03.2020 р. до 03.04.2020 р. Причому, мова йде не лише про призупинення освітнього процесу у садочках та школах, а й про:

  • Обмеження проведення спортивних заходів;
  • Призупинення роботи міського Палацу культури ім. Шабельника, Театру на Європейській, музеїв, розважальних центрів, кінотеатрів, спортивних залів, басейну. Колективи при цьому працюватимуть у звичному робочому режимі – мова йде про масові заходи за участі 60 і більше осіб;
  • Недопущення до роботи працівників підприємств, установ та організацій з ознаками інфекційних захворювань.  

Зі слів Валентини Адаменко, будуть внесені відповідні корективи до навчальних планів освітньої програми, аби пізніше надолужити пропущене під час карантинів:

  • Квітневі канікули планується відмінити;
  • Буде організовано дистанційне навчання з окремих дисциплін (математика, інформатика);
  • Можливо, будуть введені 7-8 уроки та заняття по суботах.

Минулий карантин засвідчив наступний факт, зауважила заступниця міського голови: замість того, аби знаходитися вдома, діти йдуть на вулиці, проводять час у розважальних закладах. У такому випадку, констатувала, місто мало чого доб’ється: карантинні заходи повинні стосуватися всього міста у цілому.

Із повним текстом протоколу засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС можна ознайомитися у розділі “Оголошення” або ж, пройшовши за посиланням: