Бердичів

міська рада

COVID-19 у Бердичеві: все – смертельно серйозно

Коронавірус вже у Бердичеві, і у зв’язку з цим у місті оголошено надзвичайну ситуацію об’єктового рівня. Заходи, що вживалися у місті і щоразу посилювалися, посилюватимуть і надалі, вводячи певні обмеження, констатував Василь Мазур на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До Бердичева прибуло чимало людей з-за кордону, і, на жаль, не всі повідомляють про те, де були, з ким контактували. І самоізолюються теж далеко не всі. Завдання сьогодні – зробити так, підкреслив міський голова, аби містяни зрозуміли: ситуація – надзвичайно непроста, і все це – не якісь страшилки, а смертельно серйозно.

Люди повинні знаходити у собі мужність та силу духу і звертатися до сімейних лікарів, переконаний Василь Мазур. Якщо мовчки, нікого ні про що не повідомляючи, обходити медпрацівників, то завтра місто може залишитися без спеціалістів. Хто тоді допоможе твоїй сім’ї, твоїм сусідам, друзям, решті бердичівлян?

На переконання начальника районного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерія Бикова, зараз потрібно зробити все для того, аби з інфекційного відділення вірус не потрапив назовні. Задля цього, зокрема, він запропонував заборонити родичам та знайомим приносити їжу хворим (посуд, що його вертатимуть, може бути заражений). А медикам, у свою чергу, рекомендував забезпечити стовідсоткове харчування пацієнтів.

Сьогодні на випадок поступлення хворих на COVID-19 другий поверх інфекційного відділення вже звільнено, інформує директорка КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова: пацієнтів звідти перевели до очного та ЛОР відділень, найбільш легким, скоріш за все, запропонують виписку. Загалом відділення у лікарні намагаються звільнити, але ж люди все одно поступають – з переламаними ребрами, онкохворі тощо.

Лариса Бабікова звертається до бердичівлян, аби без гострої потреби не приходили до лікарні, а, насамперед, у телефонному режимі зверталися до своїх сімейних лікарів – ті вирішуватимуть, що робити далі. Прихід до лікарні та обхід фахівців, попереджає, здатен наразити на небезпеку лікарів, і цілком може настати момент, коли надати допомогу важким хворим буде нікому.