Бердичів

міська рада

Дію карантину у Бердичеві продовжено по 11 травня включно

  • Продовжити дію карантину на території м. Бердичева по 11 травня включно, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 р. № 291;
  • Обмежувальні заходи, що були встановлені у зв’язку зі спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що пов’язані з прийманням здобувачів освіти, відвідувачів та експлуатацією автотранспорту для пасажирських перевезень, які затверджені рішенням виконавчого комітету від 02.04.2020 р. № 60 «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету від 18.03.2020 р. № 51 та від 20.03.2020 р. № 59», продовжити до завершення дії карантину;
  • КП «Комбінат комунальних підприємств м. Бердичева» заборонити в’їзд транспорту (крім спеціального) на територію кладовищ на період встановлення карантину;
  • Бердичівському відділу поліції ГУНП у Житомирській області (за згодою) забезпечити контроль за дотриманням режиму самоізоляції осіб, згідно з Порядком проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних з самоізоляцією осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 (зі змінами);
  • Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників міського голови, згідно з розподілом обов’язків.

Проєкт рішення «Про продовження карантинних заходів» озвучив на засіданні виконавчого комітету заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Окремо зупинився на 3-му пункті: у поминальні дні, нагадав, служб на кладовищах не буде, в’їзд транспорту на цвинтарі заборонять. Більш того, щодо Центрального кладовища, то правоохоронці, аби уникнути скупчень, не дозволятимуть під’їжджати до нього. Проводитиметься патрулювання поліцейськими та нацгвардійцями.

Утриматися від відвідувань цвинтарів у поминальні дні закликає усіх Василь Мазур: тим, що під час карантину не прийдеш до могил, своє ставлення до пам’яті померлих ти не аж ніяк не применшиш, але збережеш здоров’я власне та багатьох людей, у тому числі близьких, рідних, друзів тощо. Відвідати кладовища можна буде пізніше – у дні, визначені священиками.

Начальник місцевої поліції Олег Мельничук доповів: Пасхальні свята пройшли у Бердичеві, згідно усіх вимог карантину. Духовенство зробило усе, аби Великдень віряни зустріли по домівках, з розумінням поставившись до реальної загрози поширення інфекції.

Більшість хворих на COVID-19 у Бердичеві знаходяться між собою у родинних або дружніх стосунках, вчергове звернув увагу начальник Бердичівського районного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. Тобто, це люди, котрі тісно контактували між собою. Головне сьогодні – дотримуватися соціальної дистанції, вкотре підкреслив, чим менше контактів – тим краще. Адже людина, з якою ти спілкуєшся, далеко не завжди може мати усі ознаки COVID-19 –  клінічна картина цієї хвороби стерта.     

За дотримання обмежувальних заходів та за контроль подякував духовенству та працівникам поліції і Національної гвардії міський голова. Висловивши водночас сподівання, що так само свідомо містяни вчинять і на Провідну неділю. Членам виконкому Василь Мазур висловив подяку за їхню громадянську позицію у вирішенні надважливих для міста питань.

Щодо останнього, то воно слугує продовженням раніше прийнятих виконавчим комітетом рішень і жодним чином не відміняє їх, підкреслив міський голова. Про якісь послаблення сьогодні говорити ще зарано, зазначив, і обмеження діятимуть, як мінімум, по 11 травня, якщо не буде додаткових змін на рівні держави. Можливо, десь ситуація з захворюваністю і стабілізується, продовжив, та лишень у Бердичеві спостерігається збільшення інфікованих коронавірусом, маємо вже 20 інфікованих медиків і поки що не маємо тих, хто одужав. Існуюча тенденція до зростання випадків захворювання дозволяє стверджувати, що коронавірус – не нісенітниця, хто б там що не говорив, резюмував Василь Мазур. Життя покаже, чи настане кінець обмеженням 11 травня, а поки що головне завдання на найближчий час – подбати про здоров’я й життя власне та людей навколо і утриматися від відвідування кладовищ у поминальні дні.

Останні новини