Бердичів

міська рада

Лариса Бабікова про ситуацію з захворюванням на COVID-19 станом на ранок 13.04.2020 року

Станом на 10:00 13.04.2020 року у м. Бердичеві підтверджено 24 випадки захворювання на COVID-19: із них 12 пацієнтів знаходяться на самоізоляції, 2 випадки – летальні, решта хворих перебуває у міській лікарні. Про це перед початком 64 чергової сесії Бердичівської міської ради інформувала директорка лікарні Лариса Бабікова. Кількість виявлених хворих свідчить про те, що у місті активно проводять перевірки усіх пацієнтів із пневмоніями, котрі проходять лікування у стаціонарних підрозділах.

Є розпорядження міністра охорони здоров’я зі змінами до методичних рекомендацій зі спостереження за подібними пацієнтами: згідно нього, потрібно проводити діагностику усіх пневмоній, повідомила Лариса Бабікова. Власне, тому, можливо, і спостерігається таке зростання захворюваності на COVID-19.

За усіма термінами проходить лабораторна діагностика медичних працівників, продовжила директорка лікарні. Щодня беруться та відправляються до Житомира аналізи, але тут треба враховувати велику кількість подібних надходжень з інших районів області. За 12.04.2020 р. було перевірено 6 медпрацівників (у тому числі одна – з геріатричного пансіонату), і усі 6 результатів виявилися негативними. Нині фахівцями вважається, що, коли протягом 14 та більше днів людина є працездатною і не скаржиться на погіршення самопочуття, то лабораторну діагностику проводити непотрібно, зазначила, з-поміж іншого, Лариса Бабікова. У Бердичеві ж тих, хто з підозрою, перевірятимуть все одно: зрозуміло, що люди переживають і хвилюються.  

Мешканці Бердичева повинні знати наступне, наголосила директорка лікарні: медики не хочуть і не думають щось приховувати. Навпаки – діагностують, виявляють, співпрацюють з іншими медичними закладами.

Залишатися вдома та дотримуватися вимог карантину, закликала населення Лариса Бабікова. І якщо складеться так, що потрібно буде звернутися до лікарів, люди повинні детально згадати усіх, із ким контактували. І необов’язково останніми мають бути приїжджі з-за кордону, звертає увагу: за весь цей час ланцюг контактних осіб міг значно збільшитися.