Бердичів

міська рада

Місто своєчасно зреагувало на коронавірус. Загалом на боротьбу з інфекцією виділено 3,4 млн. грн.

У соцмережах точаться розмови, мовляв, у Бердичеві виявилися не готові до боротьби з коронавірусом, мовляв, довго розгойдувалися й таке інше. Депутати міської ради та виконавчий комітет своєчасно зреагували на можливу появу й розповсюдження COVID-19 у Бердичеві, заявив натомість на засіданні виконкому міський голова Василь Мазур. Оперативно приймалися відповідні рішення, виділялися кошти.

Скільки саме і на які цілі, доповіла начальниця міського фінансового управління Олена Геденач. Перша позачергова сесія, скликана з приводу запобігання поширенню коронавірусу, нагадала, відбулася 26.02.2020 р., друга – 24.03.2020 р. Загалом на боротьбу з коронавірусною інфекцією, інформувала Олена Геденач, із міського бюджету було виділено близько 3,4 млн. грн., у тому числі майже 3,0 млн. грн. спрямували безпосередньо до Бердичівської міської лікарні.

Кошти призначалися на наступне:

  • 1,9 млн. грн. – на закупівлю апаратури для надання інтенсивної терапії хворим із ускладненнями від коронавірусу (передбачалося придбати 2 апарати ШВЛ, монітори та витратні матеріали разового використання до цих апаратів, кисневі концентратори, паровий стерилізатор, встановити кисневе обладнання);
  • 600,0 тис. грн. виділено на придбання медикаментів;
  • 500,0, тис. грн. виділено на придбання засобів індивідуального захисту;
  • 400,0 тис. грн. виділено на придбання інсуліну для хворих на цукровий та нецукровий діабети.

У зв’язку з недостатністю медичної субвенції (така недостатність спостерігалась і минулими роками) у І кварталі поточного року на заробітну плату працівникам міської лікарні не вистачало 3,4 млн. грн. Завдяки саме коштам із міського бюджету вдалося забезпечити виплату.

Медпрацівники, котрі безпосередньо мають відношення до лікування коронавірусу, за період дії карантину отримають 200 % підвищення зарплати – і це також за кошти міського бюджету.

Засоби індивідуального захисту були придбані своєчасно, інформував у свою чергу, Василь Мазур, а щодо захисних костюмів для медиків, то у Бердичеві ними були забезпечені ще тоді, коли у багатьох медичних закладах країни таких костюмів не було взагалі.