Бердичів

міська рада

Міська рада розгляне питання про скасування сплати єдиного податку для підприємців на час карантину. Якщо ту не скасує Верховна Рада.

  • Ще починаючи з 2017 року, коли у багатьох містах приватні підприємці сплачували єдиний податок за ставкою 20 %, у Бердичеві платники єдиного податку 2-ї групи сплачували за ставкою, удвічі меншою (10 %). Таким чином міська влада йшла назустріч представникам бізнесу: за 2018-19 рр. бюджет міста недоотримав понад 8,0 млн. грн., що їх можна вважати свого роду допомогою підприємцям;
  • На одному з найближчих позачергових засідань Верховної Ради України мають розглянути зміни до Податкового кодексу якраз саме у контексті звільнення підприємців від сплати єдиного податку на час карантину;
  • На сьогодні у Податковому кодексі діє положення про можливість протягом року взяти податкові канікули терміном на 1 календарний місяць. Станом на квітень цим правом у Бердичеві скористалися 480 підприємців, 50 заяв уже написано на травень.

Про ці факти інформувала начальниця міського фінансового управління Олена Геденач депутата Житомирської обласної ради Сергія Орлюка.

На 64 сесії Бердичівської міської ради народний обранець виступив із наступним: склалося, мовляв, так, що через карантинні обмеження більшість підприємців втратили роботу, тож не можуть, як того вимагає закон, сплатити єдиний податок. Верховна Рада ж дає можливість зменшити цей податок органам місцевого самоврядування, і, власне, він звертається до бердичівських депутатів із тим, аби вони своїм рішенням зменшили єдиний податок до нуля.

Під сумнів щирість намірів обласного депутата поставив міський голова Василь Мазур. Вийти зі зверненням до депутатів міськради, зауважив, Сергій Орлюк вирішив в акурат тоді, коли ось-ось рішення про скасування податку мають прийняти у Верховній Раді – чи це не прагнення виставити себе єдиним, хто, начебто, турбується про підприємців, хто опікується їхніми проблемами?..

Підприємці І-ї групи сплачують єдиний податок у розмірі 210,20 грн/місяць, ІІ-ї – 472,30 грн/місяць, нагадала присутнім Олена Геденач. Парламент уже звільнив підприємців від сплати за землю і за нерухоме майно. Окрім зменшення удвічі ставки єдиного податку, у Бердичеві підприємців звільнили від сплати за складські приміщення, додав, у свою чергу, міський голова. Вдвічі менша ставка ЄП із 2017-го і, як результат, понад 8 млн. грн. економії для підприємців лише за 2 останні роки – ось це і є системний підхід, реальна підтримка та реальні кроки назустріч бізнесу, вважає Василь Мазур.

Перед тим, як піднімати будь-яке питання, потрібно його вивчити, продовжує міський голова. Зокрема, з’ясувати, скільки додатково коштів із міського бюджету у нинішніх умовах потрібно виділити на медицину. 3,5 млн. грн. місто вже спрямувало на боротьбу з коронавірусом, ще 3,2 млн. грн. – на виплату заробітної плати медикам. А робити зараз широкі жести у вигляді скасування податку на час карантину – схоже на популізм.

Щось подібне, схоже, розуміли і місцеві депутати, адже слів підтримки на адресу обласного колеги від них не пролунало. Єдиною хто виступив, стала Тетяна Домбровська, та й те її пропозиція, зрештою, звелася до тієї, яку озвучив міський голова.

Повернутися до даного питання після того, як буде відоме рішення Верховної Ради – з такою кінцевою пропозицією виступив Василь Мазур. Якщо у Раді вирішать єдиний податок скасувати, мотивував свою думку, то на місцях потреба у цьому відпаде сама собою. Якщо ні, тоді місто, приймаючи рішення про скасування, вправі буде розраховувати на певну компенсацію від держави за недоотримання надходжень. У разі ж прийняття міською радою рішення самостійно скасувати єдиний податок жодної мови про якесь відшкодування вже не йтиме.

Останні новини