Бердичів

міська рада

Наскільки оперативно реагують керівники місцевої медицини на потреби медперсоналу, перевірятиме Василь Мазур

Забезпеченість бердичівських медиків усім необхідним для успішного подолання наступу коронавірусу – у пріоритеті серед завдань міської влади. Про це не раз заявляв міський голова Василь Мазур. Як і про те, що містом зроблено усе, аби персонал усіх підрозділів місцевої медицини не відчував нестачі у медикаментах, засобах індивідуального захисту, засобах дезінфекції. Задля цього залучені мільйонні кошти з міського бюджету та значні позабюджетні кошти – у тому числі і на закупівлю дороговартісних медикаментів. Про те, що у Бердичеві забезпечені усім, що потрібно для лікування COVID-19, періодично звітують керівники первинної та вторинної ланок медичної допомоги Наталія Хорошун та Лариса Бабікова.

Чи є так насправді – чи озброєні медики у повній мірі масками й респіраторами, захисними костюмами й халатами, рукавицями, щитками тощо, міський голова та його заступниця Валентина Адаменко вирішили дізнатися з перших вуст. Для початку – від персоналу сімейних амбулаторій.  

Об’їзду амбулаторій передували дві події. Перша – робоча зустріч за участі Василя Мазура, головних лікарів міста, а також завідувача МРВ ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» Олександра Запаренюка та начальника Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерія Бикова. На зустрічі обговорили питання організації лікувального процесу, дотримання санітарних норм, наявності у закладах засобів індивідуального захисту, проаналізували й хід використання бюджетних коштів.

Окремо зупинилися на проблемі затримки отримання результатів ПЛР-досліджень із Житомирського обласного лабораторного центру. У Бердичеві їх не можуть дочекатися вже близько тижня, а, враховуючи те, що у тому числі чекають на результати аналізів медичних працівників, це не може не впливати на організацію процесу лікування COVID-19 у місті, адже невідомо, здорові медики чи вражені коронавірусом, можна їм приступати до роботи чи ні.

Окрім цієї робочої зустрічі, було здійснено детальний аналіз пропозицій від комісії, очолюваної заступником начальника управління охорона здоров’я Віктором Лучківим. Комісія перевірила на готовність надання допомоги Бердичівською міською лікарнею як одним із 12 закладів охорони здоров’я, що входить до госпітальної бази 1-ї хвилі і призначений для госпіталізації пацієнтів із COVID-19.

Тож, проаналізувавши, з-поміж іншого, те, як використовуються бюджетні кошти, забезпеченість медиків медикаментами, засобами індивідуального захисту, деззасобами та враховуючи пропозиції обласної комісії, Василь Мазур та Валентина Адаменко вирішили пересвідчитися у тому, чи реально на місцях є все необхідне для лікування коронавірусу. Поспілкувавшись із медперсоналом, дійшли висновків:

  • По жодному з пунктів у місті нестачі немає, для цього створені усі фінансові умови;
  • Наталія Хорошун та Лариса Бабікова як керівники обох ланок повинні оперативно та у належних обсягах реагувати на поновлення засобів індивідуального захисту й решти необхідного для медперсоналу, а також слідкувати за відповідним обліком та утилізацією;
  • За медперсоналом – своєчасна подача керівництву заявок на поновлення.

Свої висновки міський голова озвучив на фінальній зустрічі – з керівницями ЦПМСД та міської лікарні. А наостанок запевнив у тому, що його безпосереднє спілкування з представниками усіх підрозділів первинної та вторинної ланок бердичівської медицини буде системним і неодноразовим.