Бердичів

міська рада

Начальник міськвідділу охорони здоров’я – про ситуацію з захворюваністю на COVID-19 у Бердичеві

Станом на 10:00 17.04.2020 р. у м. Бердичеві та Бердичівському районі зареєстровано 32 осіб, хворих на  COVID-19: 30 – у місті (у тому числі 3 летальні випадки) та 2 – у районі. Про це членів виконавчого комітету інформувала начальниця міського відділу охорони здоров’я Валентина Остапюк. Із них 12 хворих перебувають у міській лікарні (5 – у реанімації та 7 – в інфекційному відділенні), решта – на самоізоляції. Окрім того, в інфекційному відділенні знаходяться 5 осіб із підозрою на коронавірус. У них зібрано біоматеріал та відправлено на ПЛР-дослідження до Житомира.

У першу чергу до обласного лабораторного центру направляють аналізи хворих, котрі перебувають у стаціонарних відділеннях, продовжила Валентина Остапюк, аналізи з ЦПМСД йдуть із затримкою близько 2-х днів. Кількість аналізів, що доправляють на ПРЛ-дослідження за останній тиждень зросла, і причина тому – рішення досліджувати усі без винятку пневмонії, зазначила начальниця відділу.  

Із хороших можна вважати новину, що буквально напередодні засідання 11 підозр на коронавірус у Бердичеві не знайшли підтвердження: про це повідомив присутнім міський голова Василь Мазур.

Більшість населення, таки, прислухається до порад, що лунають нині мало не звідусіль, і тому у Бердичеві на сьогодні – не найбільші цифри «коронавірусної» статистики, констатував начальник Бердичівського райуправління Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. Проведені розслідування й перевірки показали: більше половини хворих на COVID-19 у Бердичеві пов’язані між собою родинними чи дружніми стосунками. Тому є сенс знову звернутися до населення стосовно обмеження спілкування.

Окремо Валерій Биков звернувся до тих у місті, хто займається приватним візництвом: вони мають розуміти, чим ризикують. Після кожного пасажира водії повинні дезінфікувати салон авто, адже той слугує обмеженим простором, в якому контакт – доволі тісний.

У місті дуже своєчасно заборонили рух громадського транспорту, резюмував Валерій Биков. І якщо дотримуватися порад фахівців, тримати соціальну дистанцію та обмежити контакти, то є шанс скоро повернутися до нормального життя.