Бердичів

міська рада

Обмежувальні заходи під час Великодніх свят та поминальних днів узгодили зі священиками різних церков та конфесій Бердичева

Чергову зустріч зі священиками різних церков та конфесій Бердичева провів міський голова Василь Мазур. Якщо ще буквально на днях можна було дискувати з приводу того, як в умовах карантину проводити Пасху та поминальні дні, зазначив, то з прийняттям 2.04.2020 р. Урядом нової постанови № 255 затверджені раніше обмеження стають суттєво жорсткішими. Ситуація з поширенням коронавірусу погіршується, кількість хворих збільшується, вже є області, де заборонили в’їзд та виїзд, нагадав міський голова, і не можна виключати, що так само вчинять і на Житомирщині.

Ряд положень нової постанови, серед яких – заборона проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, озвучив начальник Бердичівського відділу поліції Олег Мельничук.

У постанові КМУ все прописано однозначно, звернув увагу Василь Мазур, і намагання на місцях будь-яким чином змінити той чи інший пункт, розцінюватимуться як перевищення повноважень. Тож і запросив він священиків заради того, аби узгодити подальші дії.

Проводити служби на кладовищах у поминальні дні вони не будуть, запевнили представники православної та католицької церков. Більш того, запропонували на ці дні закрити цвинтарі.

Щодо святкових Великодніх богослужінь, то на зустрічі вирішили розглянути можливість проведення служб у режимі он-лайн. Усі технічні деталі мають розглянути вже найближчим часом. Отже, у дні провід на цвинтарях міста богослужіння не проводитимуться. В’їзд приватного транспорту на територію кладовищ буде заборонено. Через карантин громадський транспорт, що зазвичай перевозив людей у поминальні дні, не курсуватиме. За узгодження зі священиками, поминальні дні перенесуть до закінчення карантину. Із метою недопущення скупчень людей бердичівлян та гостей міста просять утриматися від відвідування кладовищ у цей час. А також заздалегідь прибрати могили, знову ж таки, остерігаючись скупчень та дотримуючись дистанції з іншими відвідувачами.

Останні новини