Бердичів

міська рада

Ринки Бердичева відновити свою роботу поки що не готові

Готовність бердичівських ринків до відкриття обговорили на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Згідно з постановами Уряду та головного державного санітарного лікаря, для того, аби відновити роботу, на ринках зобов’язані виконати цілий ряд вимог. Про це присутніх інформував начальник Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. Зокрема, у постанові йдеться про наступні вимоги: 

Допуск працівників, продавців і відвідувачів ринку виключно за:
– наявності вдягнутої медичної маски (у тому числі виготовленої самостійно) або респіратора 
–    проходження безконтактного температурного скринінгу;
–    наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком;
–    кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не повинна перевищувати кількості, з розрахунку один покупець на 10 м2 торгівельної площі ринку;
–    проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, 
–    прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня;
–    відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території;

Для продавців:
–    відстань від між робочими місцями продавців –  не менше трьох метрів, 
–    місця торгівлі повинні бути обладнанні захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику;

Для працівників: 
–    забезпечення постійного інформування відвідувачів ринку щодо встановлених обмежень та щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19;
–    забезпечення контролю за дотриманням вимог щодо профілактики поширення COVID-19 та оперативне усунення порушень.

Чи готові на сьогодні самі ринки до роботи, згідно вимог постанови Уряду?.. Зі слів директора міського кооперативного ринку Миколи Адамчука, хоч на ринку і наведено порядок, треба ще попрацювати. Зокрема, необхідно придбати температурні скринінги, а на це потрібні кошти. Меншою мірою, до 11 травня, запевнив Микола Адамчук, буде зроблено все можливе, аби ринок запрацював.

Наразі немає можливості виконати всі умови і на ринках «Червона Гора» та «Привокзальний». Зі слів керівника, зараз вони знаходяться у пошуку скринінгів та працівників, котрі контролюватимуть запуск покупців. Лишень будуть готові – повідомлять Держпродспоживслужбу та міську владу.

Практично все готово для того, аби відкритися, на ринку «Північний», запевнив присутніх представник ринку: є деззасоби, є термометри, питання лише у тих, хто здійснюватиме контроль за дотриманням вимог. На «Північному» відсутнє чи не найголовніше, чого вимагає постанова – немає експлуатаційного дозволу, зауважив, у свою чергу, Валерій Биков.

І підсумував: ніхто з представників ринків не сидить на місці – всі працюють над тим, аби якомога оперативніше виконати вимоги держави і почати працювати. Водночас станом на сьогодні, констатував, ринки поки що не можуть розпочати свою роботу.    

Останні новини