Бердичів

міська рада

У Бердичеві зменшать навантаження на підприємців: ставку єдиного податку знижено до нуля на весь час дії карантинних обмежень

Згідно розпорядження міського голови Василя Мазура, у Бердичеві було створено робочу групу, яка мала вивчити стан надходжень до міського бюджету та можливість зменшення додаткового навантаження на підприємців.

Очолив групу перший заступник міського голови Роман Левицький. За його інформацією, озвученою на 65 позачерговій сесії міської ради, за результатами своєї роботи, група дійшла висновку: зменшити ставку єдиного податку для підприємців І та ІІ груп лише терміном на квітень – свідчило би суто про декларативність заходу, а не про прагнення дійсно зменшити навантаження на бізнес (значна частина підприємців скористалась податковими канікулами). Тож Роман Левицький запропонував встановити ставку ЄП у розмірі 0 % для підприємців І та ІІ груп на період з 01.04.2020 р. і до завершення обмежувальних заходів.

По завершенні карантину, звернув увагу Роман Левицький, у м. Бердичеві залишатиметься найнижча в області ставка єдиного податку порівняно з містами обласного значення та м. Житомиром.

Очікувалося, що законопроєкт, яким би передбачалися пільги для малого бізнесу, мали розглянути на позачерговому засіданні Верховної Ради України. Про це велася мова на останній сесії Бердичівської міськради, і тоді Василь Мазур нагадав, що, згідно ст. 103 Бюджетного кодексу, місто вправі розраховувати на компенсацію з державного бюджету саме за ці пільги.

Як повідомила начальниця міського фінансового управління Олена Геденач, вищезгаданий законопроєкт у парламенті не розглядався. Натомість змінами до держбюджету від 13.04.2020 р., що набрали чинності 21.04.2020 р., встановлено: у 2020 році, як виняток із положень ст. 103 Бюджетного кодексу, додаткова дотація з державного бюджету бюджетам місцевим на компенсацію втрат доходів не надаватиметься. Не компенсуватиме держава навіть ті пільги, що були надані раніше на державному рівні – по сплаті за землю, по податку на нерухоме майно, по оренді майна (меншою мірою, наразі така компенсація не передбачається).

Останні новини