Бердичів

міська рада

Бердичів покроково виходитиме з карантину – міський голова Василь Мазур

Місто повинно пропрацювати покроковий вихід із карантину: до цього мають бути готові усі місцеві галузі, підприємства, установи, організації, у тому числі й державні. Про це присутнім на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оголосив Василь Мазур. Так, нині налагоджено дистанційну роботу, задіяно інтернет, та чи вільно користуються ним люди старшого віку? А отже, установам потрібно бути готовим до напливу відвідувачів. І готовність ця має бути погоджена з Держпродспоживслужбою та враховувати існуючу ситуацію з захворюваністю на COVID-19 у місті.

Це – не жарти і не ігри у цивільну оборону, наголосив Василь Мазур: усі ігри, у тому числі, й у популізм, закінчуються тоді, коли людина опиняється підключеною до апарату ШВЛ чи до кисневих подушок – тоді народжується зовсім інше мислення.

Діяти, згідно постанов Уряду?.. Так, але з адаптацією під ситуацію у місті. Відкрити одразу, припустимо, усі дитсадки? А чим мають бути забезпечені ті садки? Яким чином дезінфіковані?..

Навіть при умові зняття карантину, жити та працювати у режимі певних обмежень доведеться, мабуть, ще не один місяць, припускає міський голова. І Національна гвардія недарма зайшла до Бердичева й залишатиметься поки що у ньому, і пост поліції недарма встановлено у міській лікарні. Ті чи інші обмеження необхідно знімати поступово, переконаний Василь Мазур, без різких рухів. Не забуватимемо про те, скільки людей прибуло до міста з-за кордону, про те, що тривалість інкубаційного періоду чітко не визначено, так само, як і усі шляхи розповсюдження коронавірусу – інфекції, лікувати яку теж достеменно не знають.

Тому ще рано розслаблятися, вважає міський голова, адже, коли виникне сплеск хвороби, шукатимуть винних. У той час, коли інформувати про свої контакти, як доводить досвід, особливо ніхто не спішить.

Відійти від популістських висловів і формулювань – лише відповідальність у прийнятті рішень, лише чіткість у виконанні усіх необхідних заходів. Цього чекає Василь Мазур від керівників підприємств, установ та організацій. А місто, у свою чергу, максимально враховуватиме бачення, пропозиції та зауваження мешканців і фахівців відповідних служб у підготовці поетапного виходу з карантину. У Бердичеві вжито усіх необхідних заходів, що повинні дати результат, вкотре підкреслив міський голова: введено ряд обмежень, відмінено рух транспорту, роботу ринків, на відміну від багатьох інших міст відповідно до усіх вимог проведено Пасхальні свята та поминальні дні. Тепер потрібно так само належним чином провести травневі свята, аби уникнути стрибка захворюваності. І коли все це буде виконано, тоді можна буде говорити про поступове послаблення обмежувальних заходів.