Бердичів

міська рада

Лариса Бабікова – про відновлення роботи міської лікарні та поліклініки

Станом на 22.05.2020 р. кількість підтверджених  випадків COVID-19 по м. Бердичеву склала 92. Нових випадків, починаючи з 10.05.2020 року, за результатами лабораторних досліджень не виявлено. Одужало всього 46 осіб. Про це на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доповіла директорка КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова.

В інфекційному відділенні наразі знаходиться 5 пацієнтів, з них 3 – медичні працівники, продовжила, стан 4 пацієнтів  задовільний, очікують результати ПЛР. 1 – середньої важкості, має супутню кардіологічну патологію.

Щодо захворілих медичних працівників:

  • одужало 19;
  • самоізоляція (під спостереженням сімейних лікарів) – 8;
  •  3 – в інфекційному відділенні.

30.04.2020 р. постановою № 4 головного державного санітарного лікаря Житомирської області призупинено надання медичної допомоги в КНП «Бердичівська міська лікарня», нагадала Лариса Бабікова. Змінено маршрут пацієнтів, відповідно до наказу УОЗ від 30.04.2020 № 604. Пацієнт виписаний з відділення гнійної хірургії 12.05.2020р. (в зв’язку з очікуванням ПЛР-дослідження для подальшого переведення до іншого лікувального закладу).

Наказом КНП «БМЛ» БМР  №81 від 08.05.2020р «Щодо відновлення надання медичної допомоги»   забезпечено надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. Згідно зі встановленим графіком, з 13.05.2020 р. проводиться бактеріологічне обстеження.

14.05.2020 р. адміністрація КНП «БМЛ» звернулась до директора ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо роз’яснення та погодження механізму і термінів  відновлення роботи стаціонарних відділень, узгоджено питання щодо поетапного обстеження медичних працівників, котрі були відсторонені  від роботи і незадіяні  у надані медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. 15.05.2020 р. відбувся візит спеціалістів обласного лабораторного центру – погоджено обстеження медичних працівників з 16.05.2020 р. у кількості не менше 20 осіб щоденно. Станом на 22.05.2020 обстежено 120 працівників: результати ПЛР від’ємні. 

Орієнтовна дата відновлення роботи КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради – 01.06.2020 (! після від’ємних результатів змивів і зміни маршруту пацієнтів, що буде затверджений наказом УОЗ Житомирської ОДА).

Відновлення буде впроваджуватись поступово, підкреслила Лариса Бабікова. Термінова допомога буде забезпечена, а всі планові госпіталізації та планові оперативні втручання – лише після (-) ПЛР. Особливу увагу приділятимуть пацієнтам із діагнозом пневмонія.  В залежності від ступеня важкості хворі мають бути обстежені лабораторно на амбулаторному етапі  і лише тоді направлятися на стаціонарне лікування.

Стоматологічна поліклініка надавала ургентну допомогу з 25.05.2020 р. Надання планової допомоги відбуватиметься, згідно рекомендацій головного санітарного лікаря України.

У міській поліклініці надавалась допомога спеціалістами хірургічного профілю, працювала лабораторія, рентгенкабінет, працівники яких використовували засоби індивідуального захисту. Є потреба у відновлені роботи невролога. Поетапно буде відновлюватись робота дитячого поліклінічного відділення.

В інфекційному відділенні міської лікарні продовжать надання допомоги пацієнтам з підозрою і з підтвердженим  діагнозом COVID-19, інформувала Лариса Бабікова.

Медичні працівники, наголосила, мають розглядати кожного пацієнта як потенційно інфікованого, тому завідувачі відділень повторно і щоденно повинні нагадуватипрацівникам про необхідність дотримання Стандартів стаціонарної допомоги та використання ЗІЗ, згідно вимог.

На сьогодні заклад забезпечений засобами індивідуального захисту, зазначила директорка лікарні, їхній залишок складає:

  • Ізоляційні халати – 950;
  • Респіратори – 2390;
  • Костюми ізоляційні – 2860;
  • Маски – 7300;
  • Захист очей – 470;
  • Рукавички – 7100.