Бердичів

міська рада

Медичне обладнання та захисні засоби передав обласному шпиталю Генеральний консул РП у Вінниці (фото)

В обласному військовому шпиталі побував Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі: у рамках «Польської допомоги» – програми підтримки українських лікарень у протидії COVID-19, що її реалізує Фонд міжнародної солідарності – дипломат передав закладу медичне обладнання та засоби захисту. Шпиталь отримав оксигенатор, відсмоктувач хірургічний, пульсоксиметри, а також маски, респіратори, захисні костюми різних типів.

Очолюваний ним заклад давно співпрацює з сусідньою Польщею, зазначив головний лікар Павло Журбенко, і ця допомога виступає як один з елементів тісної співпраці. Персонал шпиталю подякував за допомогу пану Цярцінські: з пандемією COVID-19 ще не покінчено, тож і обладнання, і захист для медиків є необхідним для медпрацівників, так і для пацієнтів закладу, адже безумовно покращить якість медичної допомоги.

Надаючи подібну допомогу українським лікарням, у Польщі виходять з розуміння важливості солідарності під час пандемії коронавірусу, зазначив у своєму виступі Дамян Цярцінські. Поляки не раз отримували підтримку від інших країни, зауважив, і сьогодні самі мають можливість виступити у ролі надавачів допомоги. Виказавши солідарність не лише матеріально, а й у плані міжлюдського ставлення. Тому, зокрема, що у Польщі працюють багато українців, тому, що у шпиталі лікуються учасники АТО/ООС, а для поляків дуже важливі результати бойових дій на сході України.

Від імені голови Житомирської ОДА подякувала високоповажному гостю за допомогу заступниця Віталія Бунечка Наталія Остапченко. Дуже важливо захистити від хвороби мешканців Житомирщини, України, Польщі й усього світу, зазначила, а у першу чергу – медиків, котрі знаходяться на передовій боротьби з COVID-19 .

Міцна й багаторічна дружба Польщі з Україною почалася саме з Бердичева, нагадав усім присутнім міський голова Василь Мазур, і все те добре, чим вона означилася, незмінно відбувалося під патронатом та за підтримки Генконсульства – спочатку у Києві, потім у Луцьку, останніми роками – у Вінниці. Бердичів, Україна та Польща – разом уже більше десятка років, продовжив, і відносини між ними залишаться системними, конструктивними та доброзичливими.  

Останні новини