Бердичів

міська рада

Міський автотранспорт відновить свою роботу з 1 червня

Відновити роботу міського автотранспорту з 1 червня 2020 року при умові дотримання суб’єктами господарювання та власниками усіх рекомендацій головного державного санітарного лікаря щодо  організації протиепідемічних заходів при перевезенні  пасажирів автомобільним транспортом на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19). Із такою пропозицією виступив заступник міського голови Сергій Онофрійчук на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У своєму виступі Сергій Онофрійчук наголосив на наступному:

1. Автоперевізники визначають відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків. При проведенні вимірювань температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

2. Водій та кондуктор впродовж усього рейсу у транспортному засобі повинні знаходитись у респіраторах або медичних масках, у тому числі виготовлених самостійно.

3. Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску, у тому числі виготовлену самостійно.

4. Перевезення пасажирів здійснюється в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, якщо інше не встановлено правилами карантину.

5. У кожному транспортному засобі повинно бути забезпечено інформування пасажирів про заходи профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19 доступним способом, зокрема оголошення в салоні, наочна інформація тощо.

6. Транспортний засіб підлягає вологому прибиранню з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, в тому числі обробці місць контакту рук пасажирів (поручні, місця сидіння тощо) перед кожним рейсом. За можливості, біля вхідних дверей транспортного засобу доцільно розмістити спиртовмісні антисептики з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту.

7. На кожному вході до приміщення автостанцій необхідно:

– розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19;

– організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту.

8. Дозволяється одночасне перебування в приміщенні автостанції не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування пасажирів. Обмеження контакту між працівниками та пасажирами повинно здійснюватися шляхом організації екранів в касах продажу квитків (з плівки, скла, прозорого пластику тощо) та дотримання принципу соціального дистанціювання (1,5 метри) в чергах. ! Робота залів очікування рейсів не дозволяється. Допуск пасажирів та перебування в приміщенні автостанції дозволяється лише у респіраторі або у захисній масці (у тому числі саморобній).

9. Адміністрація автостанції забезпечує та контролює виконання умов недопущення черг біля кас. Біля місць потенційного скупчення пасажирів повинно бути нанесене відповідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції не менше 1,5 метри.

10. Продаж квитків забезпечується в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб. Забезпечується можливість придбання квитків через мережу Інтернет та інформування пасажирів про таку можливість.

11. Адміністрація автостанції повинна забезпечити:

– наявність засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички);

– постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах. Використання багаторазових рушників заборонено.

– вологе прибирання приміщень автостанції, місць контакту рук працівників та пасажирів (ручки дверей, місця сидіння тощо) з використанням миючих та дезінфікуючих засобів не рідше ніж кожні 5 годин, перед відкриттям та після закінчення робочого дня автостанції;

– регулярне провітрювання (кожні 2 години) робочих приміщень;

– централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

– обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях;

– тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет, та хронічні захворювання легень).

12. Працівники автостанції зобов’язані:

– регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання тощо, утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань.

Окремо Сергій Онофрійчук звернувся до містян пенсійного віку та тих, хто не працює, з проханням за можливості утриматися від користуванням транспортом у години “пік”. У маршрутках буде дозволено користуватися лише сидячим місцями – стояти заборонятиметься. Тож пенсіонери та ті, кому немає необхідності спішити вранці на роботу, мають з розумінням поставитися до потреб працюючого населення. Аби не виникало ані скупчень, ані конфліктів.

Останні новини