Бердичів

міська рада

Освіта та культура Бердичева виходитимуть з карантину поетапно

За дорученням міського голови Василя Мазура, у Бердичеві, спираючись на алгоритм від Уряду, представники влади спільно з керівниками закладів освіти та культури активно пропрацьовують низку етапів виходу з карантину, повідомила на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації заступниця міського голови Валентина Адаменко.

Так, нагадала, згідно алгоритму, дитячі садки мають запрацювати на 4-му етапі послаблення карантинних заходів, і у Бердичеві розробили відповідну схему їхнього відходу від обмежень (мешканці міста матимуть можливість ознайомитися з нею та надати свої зауваження, пропозиції тощо). Відкритися й одразу мати необхідне наповнення садочки не зможуть, наголосила Валентина Адаменко. Слід іще з’ясувати, чи зможуть відвідувати діти ясельні групи: вік 2-3 роки – найвразливіший до захворювання.

Прийматимуть дітей до садків лише на основі довідки від сімейного лікаря, звернула увагу заступниця. Так само, при наявності довідки, зможуть вийти на роботу вихователі та інші працівники дошкільних навчальних закладів.

Діяти за принципом «відкрити, аби відкрити», Бердичеві не будуть: можна лише уявити у що може вилитися, коли пороги дитсадків одночасно переступлять 3,5 тис. дітлахів та 500-600 дорослих. Тим паче, що є інформація, що серед працівників закладів є як контактні особи, так і хворі на COVID-19.

Стосовно шкіл… Пропонується залучити до навчання лише випускників – 11-класників, котрі мають скласти державну підсумкову атестацію та ЗНО. Проте, і у цьому випадку існує ряд питань, зауважила Валентина Адаменко. Припустимо, коли раніше у класній кімнаті могло перебувати 20-30 учнів, то нині вимоги – 2 метри один від одного. Тобто, необхідно збільшувати кількість шкіл, що відповідають за ЗНО. Але ж попередньо опорні школи вже були визначені… Наступне питання – збільшення кількості інструкторів та спостерігачів та відповідна оплата їхньої праці.

Чи можна наразі відкривати ігрові дитячі та спортивні майданчики? На переконання Валентини Адаменко, ні, не можна – через масовість.

Особливу увагу звернула заступниця на той факт, що у 2020-му році, після того, як навчальні заклади відкриються, ремонти у них робитися не будуть. Усіх керівників садочків та шкіл повідомлено про те, що цьогоріч ремонт – це суто миття та дезінфекція, а не фарбування і щось капітальне. Кошти, що передбачені у міському бюджеті на поточний ремонт, стараються використати зараз – на ремонт харчоблоків, придбання кухонного та прального обладнання. Через карантин чимало батьків опинилися без зарплат, через те допомоги у ремонтах у них не проситимуть.

Склавши руки, у виконавчому комітеті ніхто не сидить, що би деякі не думали, зазначив міський голова, місто готується до поетапного виходу з карантину. І якщо брати те ж саме відкриття дитсадків, то до нього треба підготуватися ретельно та відповідально. Сьогодні встановлюються зовсім інші вимоги, констатував Василь Мазур, і ці вимоги – не на день і не на два. Зробити все й одразу не вийде, попередив, це означало би робити вигляд, що нічого не відбувається і інфекція кудись ділася. Так, зрозуміло, що діти мають піти до садків, але вони мають піти до безпечних садків – зі здоровими вихователями, з обробленими приміщеннями тощо. І якщо хтось думає, що все це – дурниці, то ні, заявив Василь Мазур, це – життя людей.     

Останні новини