Бердичів

міська рада

Про послаблення карантину у Бердичеві говорити ще зарано

Нарешті мешканці Бердичева здебільшого починають розуміти цінність карантинних вимог і обмежень, встановлених державою та місцевою владою, констатував начальник Бердичівського відділу поліції Олег Мельничук на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Роз’яснювальну роботу, інформував, проводять патрулі поліцейських та нацгвардійців – люди дослухаються. Як результат, дрібних правопорушень меншає.

Взагалі ідея ввести спільне піше патрулювання, вдаліша й ефективніша за ту, що передбачала встановити блокпости навколо міста – у контексті не лише запобігання розповсюдженню коронавірусу, а й виявлення адміністративних та кримінальних правопорушень, висловив думку Олег Мельничук.

Станом на 30.04.2020 р., продовжив, правоохоронцями складено 11 протоколів. Зреагували вони і на інформацію від ЗМІ про торгівлю побутовою технікою в одному з супермаркетів міста – було складено адмінпротокол, що його доправлять до суду.

У посиленому режимі працюватиме поліція і на травневі свята, зазначив Олег Мельничук. Під контроль візьмуть все місто, особливо місця відпочинку у парках та біля водойм.

Щодо стихійної торгівлі, то її поліціянти намагалися не допустити ще до початку карантину. Вели і роз’яснювальну роботу, і протоколи складали. Пересвідчитися у тому, як правоохоронці викорінюють торгівлю у невстановлених місцях, головний поліцейський Бердичева запросив усі бажаючі ЗМІ. Наостанок він висловив переконання, що до 11 травня послаблювати карантин у місті недоцільно.  

Свою думку з цього приводу висловив і начальник Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. Він подякував бердичівлянам за розуміння, водночас констатуючи: знаходячись весь цей час вдома, люди стомилися. Звісно, багатьом хотілося б якнайшвидше повернутися до звичайного життя. У зв’язку з цим він просить населення ще трохи потриматися та уникати спільного проводження часу, контактування.

Ситуація ж бо у місті залишається складною, нагадує Валерій Биков, ріст захворюваності не припиняється, реєструються нові випадки. Враховуючи те, що один хворий здатен заразити кількох осіб, можна уявити, з якою прогресією може вистрілити інфекція.

Після Пасхи та поминальних днів, власне, усі знаходяться в очікуванні – зросте захворюваність чи ні. Про якісь тенденції можна буде говорити не раніше, ніж 4.05.2020 р., припустив начальник управління. Як мінімум, до цього часу послаблювати карантин він не бачить за доцільне.