Бердичів

міська рада

Про послаблення карантину у Бердичеві говорити ще зарано

Нарешті мешканці Бердичева здебільшого починають розуміти цінність карантинних вимог і обмежень, встановлених державою та місцевою владою, констатував начальник Бердичівського відділу поліції Олег Мельничук на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Роз’яснювальну роботу, інформував, проводять патрулі поліцейських та нацгвардійців – люди дослухаються. Як результат, дрібних правопорушень меншає.

Взагалі ідея ввести спільне піше патрулювання, вдаліша й ефективніша за ту, що передбачала встановити блокпости навколо міста – у контексті не лише запобігання розповсюдженню коронавірусу, а й виявлення адміністративних та кримінальних правопорушень, висловив думку Олег Мельничук.

Станом на 30.04.2020 р., продовжив, правоохоронцями складено 11 протоколів. Зреагували вони і на інформацію від ЗМІ про торгівлю побутовою технікою в одному з супермаркетів міста – було складено адмінпротокол, що його доправлять до суду.

У посиленому режимі працюватиме поліція і на травневі свята, зазначив Олег Мельничук. Під контроль візьмуть все місто, особливо місця відпочинку у парках та біля водойм.

Щодо стихійної торгівлі, то її поліціянти намагалися не допустити ще до початку карантину. Вели і роз’яснювальну роботу, і протоколи складали. Пересвідчитися у тому, як правоохоронці викорінюють торгівлю у невстановлених місцях, головний поліцейський Бердичева запросив усі бажаючі ЗМІ. Наостанок він висловив переконання, що до 11 травня послаблювати карантин у місті недоцільно.  

Свою думку з цього приводу висловив і начальник Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. Він подякував бердичівлянам за розуміння, водночас констатуючи: знаходячись весь цей час вдома, люди стомилися. Звісно, багатьом хотілося б якнайшвидше повернутися до звичайного життя. У зв’язку з цим він просить населення ще трохи потриматися та уникати спільного проводження часу, контактування.

Ситуація ж бо у місті залишається складною, нагадує Валерій Биков, ріст захворюваності не припиняється, реєструються нові випадки. Враховуючи те, що один хворий здатен заразити кількох осіб, можна уявити, з якою прогресією може вистрілити інфекція.

Після Пасхи та поминальних днів, власне, усі знаходяться в очікуванні – зросте захворюваність чи ні. Про якісь тенденції можна буде говорити не раніше, ніж 4.05.2020 р., припустив начальник управління. Як мінімум, до цього часу послаблювати карантин він не бачить за доцільне.

Останні новини