Бердичів

міська рада

Рятувальники на воді відзвітували про готовність до купального сезону

Бердичівська міська комунальна пошуково-рятувальна служба на воді готова діяти за призначенням – виконувати завдання зі створення безпечних умов для відпочинку людей біля води, у зоні відповідальності служби. Про це на засіданні виконкому відзвітував начальник служби Олександр Ковальчук.

Аналіз купального сезону-2019:

 • Діти, особливо віком 3-7 років, часто перебували поза увагою дорослих;
 • При високій температурі повітря (40-50°C на Сонці) знаходилися без головних уборів;
 • При високій температурі повітря відпочиваючі вживали спиртні напої, тож постійно доводилося роз’яснювати правила поведінки у зоні відпочинку.

Протягом 2019 року та станом на 27.05.2020 р., інформував далі Олександр Ковальчук, потерпілих у зоні відповідальності служби не було. Що свідчить про добре налагоджену інформаційну роботу МКПРС на воді та високу професійну підготовку рятувальників і медичних працівників.

На сьогодні служба укомплектована 5-ма водолазами-рятувальниками та диспетчером, що складає 100 % укомплектованості. План цивільного захисту на поточний рік виконується, перенесень занять не було. На виконання цього плану розпорядженням міського голови 17.02.2020 р. було проведено сумісне об’єктове навчання щодо готовності служби діяти за призначенням. За оцінкою керівника, працівники МКПРС на воді готові до виконання покладених на них завдань.

Основним завданням служби у весняно-літній купальний сезон є готовність працівників запобігти проявам порушень заходів безпеки на воді та біля водного об’єкта у зоні відповідальності служби. Із цією метою виконані наступні запобіжні заходи:

 • Відповідні інструктажі та методичні заняття щодо надання допомоги потерпілим проводяться постійно;
 • Перевірено й підготовлено до використання матеріально- технічні засоби та водолазне спорядження;
 • Підготовлено технічні засоби інформування населення. З наближенням купального сезону водолазами буде проведено очистку дна зони купання, про що буде складено Акт;
 • У зв’язку з карантинними заходами переноситься проведення занять із заходів безпеки поводження на воді учнів шкіл;
 • Проведено обстеження бази стоянки, пірса, оглядової вежі на предмет подальшої експлуатації (складено Акт комісії міськвиконкому від 27.04.2020 р.);  
 • Протягом купального сезону 2020 року постійно проводитиметься посилене чергування водолазів МКПРС на воді на чолі з начальником служби. Графік чергування працівників виконується.

Пропозицію дещо доповнити проєкт рішення вніс заступник міського голови Сергій Онофрійчук:

 • Купальний сезон цьогоріч стартуватиме 01.06.2020 р. і триватиме до 30.08.2020 р.;
 • На КП “Бердичівкомунсервіс” покладено завдання забезпечити функціонування на пляжі 2-х біотуалетів. Крім того, комунальники мають забезпечити й їхнє належне технічне та санітарне обслуговування.

З будь-яких питань надзвичайних ситуацій на водних об’єктах міста можна звертатися за телефонами:

(04143) 2-21-47 – черговий служби;

(098) 250-13-83 – начальник служби Олександр Ковальчук.

Останні новини