Бердичів

міська рада

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни відзначили у Бердичеві (фото)

Пам’ять жертв 2-ї Світової війни вшанували у Бердичеві: вінки та живі квіти поклали до пам’ятника визволителям міста і до Меморіалу «Слава Героям!» перший заступник міського голови Роман Левицький, заступниця міського голови Валентина Адаменко, голова міської ради ветеранів Сергій Желєзняк, представники ветеранських організацій та громадськості міста.

1418 днів та ночей коштували життя мільйонам українців – воїнам, жінкам, дітям, людям зовсім літнього віку. Гинули на фронтах, вмирали у голодному тилу та в окупації, у полоні та концтаборах. Біль, кров та смерть накрили країну 22 червня, і цей день у пам’яті українців залишиться днем великої скорботи.

У перші дні війни до армії мобілізували сотні бердичівлян, 22 та 23 червня до місцевого військкомату надійшло 132 заяви від добровольців – чоловіків та жінок. Вже на початку липня 41-го Бердичів окупували гітлерівці.

911 діб під нацистами, понад 38,5 тис. смертей, Голокост, більш ніж 11 тис. вивезених до Німеччини містян, більш ніж 4,6 тис. уродженців Бердичева, загиблих на фронтах, у підпіллі, партизанських загонах… Згадувати про загиблих та померлих важко, не пам’ятати – неможливо. Бердичів пам’ятає…  

Останні новини