Бердичів

міська рада

Звернення бердичівлян: у центрі розгляду – будинок на Одеській та вул. Жуковського (фото)

Слабкий тиск води, аварійні дерева поруч, частково дірява покрівля та необхідність виносити побутове сміття через дорогу з інтенсивним рухом… Такі проблеми окреслили на зустрічі з першим заступником міського голови Романом Левицьким мешканці двоповерхівки, що на Одеській, 69. Як виходитимуть із ситуації, вирішували спільно з заступником міського голови Сергієм Онофрійчуком, головним інженером Водоканалу та керівником МК ВЖРЕП № 7.

Будинок зводили як житло для військових одним із перших у місті, мережа водопостачання була прокладена десь  усередині минулого століття і з часом втратила свої функціональні можливості, перетворившись на аварійну. Вийшла з ладу і запірна арматура. Окрім того, з’ясували, що заміни потребує не лише зовнішня мережа, а й внутрішня.

Роман Левицький доручив розпочати роботи по зовнішній мережі водопостачання вже цього місяця: від розподільчого колодязя центрального водогону до будинку прокладуть новий водогін, облаштують запірну арматуру і підключаться до діючої внутрішньої мережі. Якщо це дасть ефект і задовільнить людей, то потреба у заміні мережі внутрішньої відпаде. Якщо ж ні, тоді братися за ремонт будуть вимушені вже самі мешканці спільно з керуючою компанією. Вони є власниками житла і мають долучатися до його утримання, проявляти ініціативу, а не лише просто скаржитися, звертають увагу посадовці. Вирішити проблему спільно – куди легше.  

Доручив Роман Левицький і комісійно обстежити величезні тополі навпроти будинку. Буде відповідне рішення та акт – приступлять до видалення або самих дерев, або гілля, що несе небезпеку людям та навколишнім спорудам.

Уже найближчим часом спільно (мешканці, керуюча компанія, фахівці виконкому) обстежать і покрівлю двоповерхівки. Свого часу частину покрівлі вже ремонтували, виникне необхідність – проведуть поточний ремонт, аби унеможливити протікання.  

Паралельно з усіма вищеозначеними роботами мешканці отримають нові контейнери єврозразка для збору твердих побутових відходів. Зараз, аби винести сміття, їм (а це часто і люди похилого віку, і діти) треба перетинати дорогу, на якій раз за разом проноситься транспорт, тож вирішено розташувати контейнери ближче до будинків – так, щоб у відповідності з санітарними нормами і зручно для людей.  

Одразу після Одеської Роман Левицький разом із Сергієм Онофрійчуком вирушили на вул. Жуковського. Тамтешні мешканці скаржилися на незадовільний стан дорожнього покриття. На ділянці, що на початку вулиці, збираються дощові води – тоді по дорозі ні пройти, ні проїхати, вода стоїть у подвір’ях кількох будинків. Колись на вулиці облаштували мережу водовідведення з боку молокозаводу.

Поспілкувалися з мешканцями – дійшли згоди: затягувати довго не будуть, спробують вивчити стан мережі і зробити, зрештою, так, щоби вода йшла до неї. Тоді вже можна буде зайнятися грейдеруванням та підсипкою вулиці.