Бердичів

міська рада

На фільтрувальній станції обновили гідролізні установки та дозуючі насоси (фото)

Із ходом третього етапу з поліпшення якості питної води у місті ознайомився перший заступник міського голови Роман Левицький. На фільтрувальній станції обновили гідролізні установки та дозуючі насоси.

Нагадаємо: про кроки, що, зрештою, мають привести до того, що якість води стане кращою, було заявлено у лютому цього року, під час наради за участі керівництва міста та МКП «Бердичівводоканал». Етап перший – очистку освітлювачів та другий – модернізацію хлораторної станції вже пройдено, настала черга гідролізних установок.

Три гідролізні установки ввели в експлуатацію у 2012 році, інформує Роман Левицький. Через 6 років, у 2018-му, було проведено поточний ремонт. За ці останні 2 роки касети з пластинами на установках вийшли з ладу (їхній термін роботи розраховано на 8 тис. год., що складає рік безперервної роботи). Щодо дозуючих насосів, продовжує Роман Левицький, то з 2012 року вони не ремонтувались взагалі.  

Все це призвело до того, що концентрація розчину гіпохлорита натрію впала до критичного рівня – менше 2 г/л, а з семи насосів у робочому стані залишилося всього два. У зв’язку з цим було прийнято рішення замінити пластини та відремонтувати насоси.

Із міського бюджету на ці цілі виділили 300 тис. грн. Кошти спрямували на закупівлю:

  • Двох комплектів касет для гідролізних установок;
  • Мембрани для двох насосів;
  • Запірної арматури.

Після ремонту концентрація розчину гіпохлорита стала в межах норми (4- 4,5 г/л), до роботи готові п’ять дозуючих насосів.

Довідково: гіпохлорит натрію подається до води, що направляється до РЧВ (резервуарів чистої води) та до споживача уже з відповідною до норм кількістю хлору.

Останні новини