Бердичів

міська рада

У день 100-річчя Петра Криворуцького до могили митця поклали квіти (фото)

5 червня до могили відомого бердичівського скульптора, живописця, графіка Петра Криворуцького лягли квіти: від імені усієї громади перший заступник міського голови Роман Левицький та заступниця Валентина Адаменко вшанували пам’ять земляка, з дня народження якого виповнилося 100 років.

Петро Криворуцький народився у Бердичеві, у багатодітній єврейській родині. У 15 років став постійно відвідувати студію скульптури при Палаці піонерів. Навчався в Одеському художньому училищі, під час 2-ї Світової війни воював у складі винищувального авіаполку. Після демобілізації Петро Криворуцький вступив до Академії мистецтв у Ленінграді – на скульптурний факультет, через кілька років його прийняли до Ленінградської організації художників РСФСР.

Митець пішов із життя у 1987 році – прямо під час роботи над черговою скульптурою у майстерні на «Прогресі». Творчий доробок, що залишив по собі, складає понад 800 скульптур, в серед яких переважають скульптурні художні портрети з характерною індивідуальністю та виразністю. В якості педагога Петро Криворуцький розробив оригінальну методику навчання самодіяльних художників, яку впроваджували у всіх студіях колишнього Союзу.