Бердичів

міська рада

«Душевне звернення до наступних поколінь»: у Центральній бібліотеці стартує проєкт «Історія одного Героя» (фото)

«Це буде душевне звернення до наступних поколінь», – так описують своє нове дітище працівники Центральної міської бібліотеки. У закладі анонсували старт проєкту «Історія одного Героя», присвяченого землякам, загиблим у зоні АТО.

На що, зазвичай, можна натрапити, шукаючи інформацію про того чи іншого полеглого у боях на сході Україні Героя, запитує директорка міської бібліотечної системи Тетяна Кущук? Здебільшого на рядки типу «Народився… Навчався… Закінчив… Працював…» У своїх історіях, вони, перш за все, прагнутимуть показати людям таку саму, як і вони, людину. Котра любила життя, мала на нього плани, була щаслива у любові чи страждала від нерозділеного кохання, любила співати чи грати на гітарі, майструвала чи подорожувала, будувала, садила, ростила. А може не встигла ні побудувати, ні посадити, і вже точно не встигла виростити, бо пішла з життя такою молодою…

Проєкт складатиметься з двох частин, розповідає Тетяна Кущук. У ролі першої виступить пам’ятний альбом. Як він виглядатиме, у значній мірі залежить від матеріалів, що нададуть матері загиблих, але планується, що це буде, як то кажуть, штучний товар, hand made від бібліотекарів і не схожий на просто фотоальбом. Він буде єдиний у своєму роді, але організатори проєкту вже продумали, як зробити так, аби ознайомитися з ним міг будь-хто з охочих.

Ну і частина друга… У бібліотеці хочуть поставити міні-вистави, кожна з яких буде присвячена одному з наших загиблих земляків, якійсь зі сторінок його життя. До участі у виставах планують залучити молодь МЦ «М-Формація», працівниць бібліосистеми, волонтерів.

Тетяна Кущук сподівається, що матері благословлять її команду на цю справу. Наразі розпочинається збір матеріалу, жінки обмінюються думками, спогадами, чаюють…

У першій зустрічі, присвяченій «Історії одного Героя», взяв участь перший заступник міського голови Роман Левицький, котрий якраз повернувся з Донеччини, де вітав з днем народження частини бердичівських артилеристів. Розповів про поїздку, поспілкувався з матерями. Щодо проєкту, каже, то дуже хотілося, аби «душевне звернення» від бібліотекарів знайшло відгук у душах людей.

Останні новини