Бердичів

міська рада

Дію адаптивного карантину на території Бердичева продовжено до 31 серпня

У зв’язку з прийняттям Урядом Постанови № 641 від 22.07.2020 р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» у виконавчому комітеті м. Бердичева підготували відповідний проєкт рішення. Вирішальну його частину на засіданні виконкому озвучив заступник Бердичівського міського голови Сергій Онофрійчук.

Так, відповідно до вищезазначеної Постанови, дію адаптивного карантину на території Бердичева продовжено до 31.08.2020 р. Подальше впровадження протиепідемічних заходів залежатиме від епідемічної ситуації у місті. Щодо карантинних обмежень, то:

  • Перебування у громадських будинках та спорудах, а також у громадському транспорті обов’язкове у засобах індивідуального захисту (масках чи респіраторах);
  • Проведення масових заходів можливе за умови перебування на більше 1 особи на 5 м² площі;
  • Заповнення глядачами зал кінотеатру та театру дозволяється не більш ніж на 50 %;
  • Перевезення пасажирів у громадському транспорті дозволяється виключно у межах кількості місць для сидіння з дотриманням санітарних та протиепідемічних заходів.

Бердичівське районне управління Держпродспоживслужби спільно з місцевим відділом поліції продовжуватимуть здійснювати державний нагляд та контроль за дотриманням санітарного законодавства, у т. ч. постанов державного санітарного лікаря України.

Усі попередні рішення виконавчого комітету, що стосувалися дії карантину, діють у частині, що не суперечить даному рішенню. Міський відділ охорони здоров’я й надалі здійснюватиме моніторинг епідемічної ситуації у Бердичеві, відповідно до критеріїв, визначених законодавчими актами.

Згідно з Постановою № 641, визначено 4 рівня небезпеки: зелений (найнижчий), жовтий, помаранчевий та червоний, проінформував Сергій Онофрійчук. Застосовуються вони як на території України загалом, так і окремо на територіях регіонів, районів, міст обласного значення. На сьогодні, за інформацією заступника, Бердичів підпадає під зелений рівень, тобто, продовжують діяти прийняті на даний момент заходи. Якщо фіксуватиметься ріст захворюваності, прийматиметься рішення про переведення на інший рівень із посиленням протиепідемічних заходів.

За інформацією директорки Бердичівської міської лікарні Лариси Бабікової, станом на 27.07.2020 р. у місті підтверджено 124 випадки захворювання на COVID-19. Одужали 104 особи. По місту маємо 16 підтверджених випадків: 4 особи перебувають на лікуванні в інфекційному відділені лікарні, 12 – під наглядом сімейних лікарів. У цілому по інфекційному відділенню є 7 підтверджених випадків: 4 пацієнти з Бердичева, 2 – з Бердичівського району та 1 – із Ружина. На ранок 27.07.2020 р. є три підозри на захворювання на коронавірус мешканцями міста.

Стихійна торгівля у місті не припинена, що може суттєво вплинути на поширення COVID-19, звернув увагу начальник місцевого управління Держпродспоживслужби Валерій Биков. У свою чергу, міський голова Василь Мазур звернувся до представника поліції із тим, аби правоохоронці зробили висновки зі сказаного та внесли корективи до  своєї роботи.   

Останні новини